خودمراقبتی میزان بستری و غیبت از کار را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: خود مراقبتی براساس ارزیابی‌ها ۵۰ درصد میزان بستری و غیبت از کار را کاهش می‌دهد و عواید اقتصادی و اجتماعی در پی دارد اما خود درمانی علل مختلفی از جمله مشکلات اقتصادی و تجربیات گذشته دارد.

به گزارش نارخبر به نقل از ایرنا، «محمود کریمی» روز شنبه در جلسه مجمع سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: شعار امسال مجمع سلامت خود مراقبتی آری، خود درمانی هرگز است.

وی بیان کرد: جامعه برای توسعه نیاز به سلامت دارد و توسعه پایدار مگر با حفظ سلامت حاصل نمی‌شود در حالی که رعایت اصول تغذیه و سبک زندگی سالم، ۸۰ درصد بیماری‌ها را رفع می‌کند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه عنوان کرد: خود مراقبتی شامل تمام فعالیت‌های بوده که فرد برای سلامت جامعه پیش از بیماری با ورزش، تغذیه و محیط زیست سالم ورزش و در حین بیماری انجام می‌دهد.

به گفته کریمی، دارو تیغ ۲ لبه ست و اگر از کانال‌های غیرمجاز تامین شود، سلامت افراد را به خطر می‌اندازد در حالی که میانگین اقلام دارویی تجویز شده در ایران چندین برابر سایر کشورهاست.

وی با بیان اینکه برخی آرایشگاه‌ها، عطاری‌ها و باشگاه‌ها با تجویز داروهای غیرمجاز تهدید کننده سلامت هستند، تصریح کرد: ساوه قطب صنعتی، کشاورزی و دامداری است و مسئولان باید در راستای تولید محصولات ارگانیک تلاش کنند.

کریمی ادامه داد: بازسازی و نوسازی خانه‌های سلامت، بهره‌وری از نظام سلامت و اجرای طرح تحول سلامت به عنوان محور تعالی و عدالت در این حوزه در دستور کار است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =