فرمانده سپاه ساوه : فجر بهار جهاد تبیین و غیرت دینی است

فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: ایام الله دهه مبارک فجر بهار عملیاتی کردن جهاد تبیین و غیرت دینی به عنوان دو راهبرد فرهنگی و تبلیغی است.

به گزارش نارخبر به نقل از ایسنا سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دنیا توسط دو تفکر و در قالب دو ابرقدرت اداره می‌شد، اظهار کرد: ابرقدرت غرب با تفکر لیبراسیم و ادیان یهودی و مسیحی و نیز تفکر کمونیسم با ابرقدرتی شرق اداره می‌شد و مردم نیز با این دو تفکر در حال زندگی بودند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت مسلمان جامعه آن دوران فارغ از اینکه حیات سیاسی داشته باشند ذیل پرچم شرق و غرب اداره می شدند و اسلام به نوعی در حاشیه بود، افزود: در همین اوضاع عالمی دینی، بر مبنای اسلام، ادبیات و یک مدل حکومتی را در مواجهه با شرق و غرب برای اداره جامعه ایجاد کرد. ارائه این مدل حکومت دینی شرق و غرب را به واهمه انداخت چرا که انقلاب شد و نهضتی مردمی برای تحقق آرمان‌هایی نظیر عدالت، استقلال، آزادی، معنویت و رفاه شکل گرفت تا ارزش‌های اسلامی بر جامعه حاکم شود.

او تصریح کرد: انسانیتی که در شرق و غرب به یغما رفته بود یکبار دیگر احیا شد و تفکر شرق و غرب برای حفظ اصالت خویش در مواجهه با این انقلاب قرار گرفتند و در تداوم برنامه های ظالمانه و مستکبرانه خویش، ظهور، بروز و استمرار ظلم و ستم را براساس مبانی خود در مقابل این مدل حکومتی قرار دادند.

فرمانده سپاه ساوه با تاکید بر اینکه تشکیل انقلاب اسلامی موجب شد تا دنیای استکبار بهم بریزد، تصریح کرد: تولد انقلاب اسلامی صهیونیست‌ها را به لرزه درآورد برای اینکه دین ما در مقابل دنیای آنها قرار داشت. اگر به گذشته برگردیم می‌بینیم که امپراطوری شرق بعد از انقلاب از هم پاشید و ابرقدرت آمریکا ظهور پیدا کرد و دنیا را مانند دهکده‌ای فرض کرده و خود را کدخدای دهکده می‌داند و مدلی با عنوان نظم نوین جهانی طراحی کرده و مدعی است که دولت‌ها و ملت‌ها یا با ادبیات ما همراه بوده یا بر ما هستند.

وی تصریح کرد: امروز با گذشت افزون بر ۴۰ سال از تشکیل انقلاب اسلامی شاهد افول آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم که دلیل آن بیداری امت های جهان اسلام است و همان تفکری که امام راحل در بدو تشکیل نهضت ترویج داد. این انقلاب مقدمه‌ای برای ایجاد تمدن اسلامی است که در بیانیه دوم گام انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب  در قالب فرآیند انقلاب شامل ایجاد نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی بدان تاکید شده و در حال پیگیری است.

وی به دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان تمامی شگردهای خود را برای مصادره کردن انقلاب بکار بردند تا انقلاب به انحراف کشیده شده و یا منزوی شود و در این مدت جنگ نظامی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و … را بوجود آوردند که با شکست مواجه شد.

سرهنگ دستجانی در ادامه با اشاره به جنگ ادراکی شکل گرفته از سوی دشمنان علیه ملت ایران گفت: جنگ ادراکی بر مبنای فضای مجازی و رسانه شکل گرفته تا ذهن و باور مردم را نسبت به دستاوردهای انقلاب خنثی تلقی کرده و مردم را از ادامه روند انقلاب دلسرد کند. از طرفی برخی عوامل نفوذی به همراه غربگرایان به دنبال آن هستند که نظام حاکم قبل از انقلاب را در برابر دیدگان مردم بازنمایی و بازتعریف کنند که گویی نیازی به ایجاد انقلاب نبوده و عوامل موجود شدن انقلاب را به چالش بکشند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین به عنوان جهاد بزرگ مقابله با ترفندهای دشمنان در برابر دلسوزان انقلاب قرار دارد، تصریح کرد: دلسوزان انقلاب و ولایتمداران در جهاد تبیین باید دستاوردهای مادی و معنوی انقلاب را در عرصه های مختلف تبیین کنند، مقایسه هوشمندانه نظام اسلامی را با سایر کشورها در دستور کار خود قرار دهند و عظمت و اقتدار نظام اسلامی را در مقایسه با کشورهای وابسته منطقه که امروز گاو شیرده آمریکا هستند و ادعای مسلمانی دارند اما مسلمانان را با گلوله پاسخ می‌دهند، به رخ جهانیان بکشند.

او تصریح کرد: تبیین جنایات و خباثت‌های رژیم پهلوی که بنام آزادی خواست جامعه بشری را به یغما برده و انسانیت را به گمراهی ببرد نیز ضروری است. امروز دشمنان راهبردهای مختلفی نظیر اختلاف افکنی و نفوذ، تحریف و استحاله نظام اسلامی را در دستور کار دارند و می‌خواهند از تحقق عملی اصول و آرمان‌های انقلاب با قرائت‌های مختلف ممانعت بعمل آوردند.

فرمانده سپاه ساوه در ادامه شگرد فراموشی اصول انقلاب را از دیگر ترفندهای دشمنان بیان کرد و افزود: جهاد مقدس تبیین در مقابل چشمان ما قرار دارد و نباید اجازه دهیم دشمنان در عملیاتی کردن راهبردهای خصمانه خود موفق شود.

وی بیان کرد: القای ناکارآمدی نظام دینی و انقلاب اسلامی با سیاه نمایی دشمنان داخلی و خارجی از دیگر شگردهاست و ادعا می‌کنند که نظام دینی فارغ از کارآمدی است، در این شرایط باید با جهاد تبیینی مردم را هوشیار کرد و همانطور که امروز قدرت اول منطقه در ابعاد مختلفی هستیم با همین اقتدار پیش برویم و هیمنه استکبار را به چالش بکشیم.

او بیان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به نصرت الهی کار خود را آغاز کرد و با اعتماد به ظرفیت‌های درونی و جوانان با تاکید بر حفظ انسجام ملی حول محور ولایت در گام دوم انقلاب شتابان حرکت می‌کند. دشمنان می‌خواهند بین قومیت‌های کشور و دسته‌های سیاسی اختلاف‌افکنی کنند و انسجام ملی و وحدت ملی را زیر سوال ببرند.

سرهنگ دستجانی با اشاره به اینکه دشمن عزت و غیرت ملت ایران را تجربه کرده‌، گفت: دشمن به خوبی می‌داند که در برابر چه ملتی قرار دارد و امروز باید با جهاد تبیین این مسیر را ادامه دهیم و هرگونه کوتاهی در جهاد تبیین دشمن را برای عملی کردن توطئه‌های خود حریص کرده و سرابی از تفکر دوران پهلوی را ارائه خواهد داد.

وی تصریح کرد: به برکت نیروی مردمی بسیج، مقاومتی آگاهانه در کشور شکل گرفته است و این تفکر مردمی و انقلابی به عنوان یک عامل پیشران سایر ملت‌های آزادیخواه شده و چشم امید آنان به حضور آگاهانه در دفاع از ارزش‌های اسلامی است.

او با اشاره به برنامه‌های بسیج در دهه مبارک فجر گفت: برنامه‌های متعددی از سوی بسیج برای ایام دهه فجر در عرصه‌های گوناگون در شرایط کرونایی پیش‌بینی شده است و محافل تبیینی در فضای مجازی و حقیقی با ارائه تصویری امیدوارانه از انقلاب در حوزه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و محرومیت‌زدایی تشکیل تا بتوان دین خود را به انقلاب ادا کنیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *