المپیک زمستانی پکن| رژه کاروان ایران در آشیانه پرنده/ پرچمداری احمدی و ساوه شمشکی در افتتاحیه

کاروان ایران، در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ رژه رفت.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم افتتاحیه بیست‌وچهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی از ساعت ۱۵:۳۰ امروز جمعه در ورزشگاه آشیانه پرنده در شهر پکن پایتخت کشور چین آغاز شد.

مراسم افتتاحیه بازی های زمستانی در استادیوم ملی چین معروف به سازه لانه پرنده برگزار شد که پیشتر در آن مراسم افتتاحیه و‌رویدادهای بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن برگزار گردیده‌ بود. ورزشگاه آشیانه پرنده شهر پکن نخستین ورزشکاری در جهان است که هم میزبان المپیک تابستانی و هم میزبان بازیهای المپیک زمستانی بوده است.

مراسم افتتاحیه برخلاف ادوار گذشته و بواسطه کووید ۱۹ چندان مفصل برگزار نشد. پس از اهتزاز پرچم چین در ابتدای این مراسم، ادوار برگزارشده المپیک زمستانی از ابتدا تاکنون به صورت تصویری مرور شد و عکسهایی از تصاویر مراسم افتتاحیه ادوار پیشین به نمایش درآمد.

با توجه به سردی هوا و رعایت دستورالعمل ها زمان مراسم کوتاه‌تر و میزان حضور تماشاگران نیز محدود شده بود. نوجوانان دانش آموز حضور پررنگی در اجرای مراسم افتتاحیه داشتند.

مهمترین بخش مراسم رژه تیم های شرکت کننده در استادیوم آشیانه پرنده بود و پس از آن تیم‌های شرکت‌کننده از مقابل جایگاه رژه رفتند.

کاروان ایران در این مراسم حضور داشت و اعضای کاروان کشورمان در مراسم افتتاحیه رژه رفتند. پرچمداری کاروان ایران بر عهده حسین ساوه شمشکی و عاطفه احمدی بود. پیش از این قرار بود سیدستار صید المپین باسابقه کشورمان یکی از ۲ پرچمدار کاروان اعزامی باشد که متاسفانه به علت مثبت شدن تست کرونا از اعزام بازماند.

کاروان رژه ایران متشکل از ۳ ورزشکار به نام‌های حسین ساوه شمشکی، دانیال ساوه شمشکی و عاطفه احمدی، ۲ مربی به نام‌های باقر کلهر و محمدتقی شمشکی به همراه عباس نظریان رئیس فدراسیون و بهرام ساوه شمشکی دبیر فدراسیون اسکی بود.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به همراه رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در ورزشگاه حضور داشتند و تماشاگر مراسم افتتاحیه بودند.

ژی جین‌پینگ رئیس جمهور چین و توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در مراسم افتتاحیه شرکت داشتند.

توماس باخ در این مراسم خطاب به شرکت کنندکان و حاضرین در بازی ها سخنرانی کرد.

رییس کمیته بین المللی المپیک روز‌ گذشته در یکصد و سی و‌نهمین نشست IOC؛ بازی های المپیک را برخوردار از حمایت جامعه بین الملل و حاوی پیام اتحاد در دوری از تحریم های پیشین توصیف کرده بود.

همچنین آنتونیو‌ گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد طی پیامی ویدیویی با حاضرین در المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ گفتگو کرد.

عاطفه احمدی،حسین ساوه شمشکی و دانیال ساوه شمشکی سه نماینده کشورمان در این بازیها هستند. المپیک زمستانی پکن در رشته‌هایی همچون اسکی آلپاین، اسکی کراس کانتری، هاکی روی یخ، پرش با اسکی و اسنوبورد برگزار می‌شود.

این بازی‌ها با حضور ۲۸۰۰ ورزشکار از ۹۱ کشور جهان از امروز آغاز و دو هفته بطول می انجامد‌.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *