والدین نسبت به تزریق واکسن کرونا فرزندان خود اقدام کنند

جمالیان اظهار کرد: متأسفانه در سنین ۵ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت نگرفته است و با توجه به بازگشایی مدارس از همه خانواده‌ها دعوت می‌کنم که برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

به گزارش نارخبر؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی از لحاظ واکسیناسیون جز استان‌های برتر کشور است گفت: تاکنون ۹۶درصد افراد دز اول، ۸۸درصد افراد دز دوم و ۴۸ درصد افراد دز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

جمالیان اظهار کرد: متأسفانه در سنین ۵ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۲ سال استقبال خوبی صورت نگرفته است و با توجه به بازگشایی مدارس از همه خانواده‌ها دعوت می‌کنم که  برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: در پیک ششم شاهد بودیم که آمار مرگ‌ومیر و بستری در افرادی که واکسن زده بودند،به‌صورت کاهشی بود و افرادی که متأسفانه اکثریت فوتی‌های ما را تشکیل داده بودند افرادی بودند که اصلاً واکسن تزریق نکرده بودند یا دز واکسیناسیون آنها کامل نبود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به اهمیت واکسیناسیون از تمام خانواده‌ها خواهش می‌کنم جهت تزریق و تکمیل واکسیناسیون خود و کودکانشان اقدام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *