پیکر پرستار ساوجی برای اهدای عضو به تهران منتقل شد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه از اعزام پرستار حادثه دیده بیمارستان شهید مدرس این شهرستان برای اهدای عضو به تهران خبر داد.

به گزارش نارخبر،محمود کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: راضیه مروتی پرستار بیمارستان مدرس ساوه در سانحه رانندگی از همان ابتدا دچار خونریزی مغزی شده بود و با وجود مراقبت‌های درمانی با بروز علایم مرگ مغزی و پس از تشخیص و تایید توسط پزشکان متخصص، ساعتی پیش برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران اعزام شد.

وی گفت: پس از انجام آزمایش تکمیلی و قطعی در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران و تایید مرگ مغزی، اهدای عضو انجام خواهد شد.

دکتر کریمی افزود: این پرستار خوشنام و تلاشگر بخش جراحی بیمارستان شهید مدرس ساوه در ایام پیک شدید کرونا، دوشادوش سایر مدافعان سلامت در دفاع از سلامت مردم و درمان بیماران کرونایی، پا به پای دیگر همکارانش در بیمارستان فعال بود و پس از مرگ مغزی نیز قرار است به بیماران دیگر حیات دوباره ای بخشد.

گفتنی است در پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۱در ساعت ۱۷:۴۶ واحد ارتباطات و هدایت عملیات شهرستان ساوه گزارشی از برخورد ال ۹۰ با تریلر در آزادراه ساوه – تهران، ۱۰ کیلومتری مامونیه دریافت کرد.

بلافاصله تیم عملیاتی اورژانس مامونیه و هلال احمر این شهر به محل حادثه اعزام شدند، سرنشینان ال ۹۰ ، راضیه مروتی از پرستاران بخش جراحی بیمارستان شهید مدرس ساوه و مادرش بودند که متاسفانه مادر وی به علت شدت جراحات وارده در همان لحظه‌های اولیه حادثه فوت شد و او نیز بعد از انجام اقدامات اولیه درمان پیش بیمارستانی به سرعت به بیمارستان شهید مدرس ساوه منتقل شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 6 =