تأیید عزل عزیزی‌خادم یا طرح ابهام؟ هشدار بابت فاجعه ورزشگاه مشهد یا ایجاد کارگروه؟/ واقعیت نامه فیفا به فدراسیون فوتبال چیست؟!

فدراسیون جهانی فوتبال در نامه‌اش به فدراسیون ملی به مسائلی اشاره کرده که هم‌اکنون برای بسیاری از افکار عمومی شفاف نیست.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از دانا؛ شب گذشته و بنا بر ادعای چند رسانه مختلف داخلی، شایعاتی مبنی بر ورود فدراسیون فوتبال ایران به پروسه تعلیق، کمیته عادی‌سازی و یا جریان انتقالی منتشر شد که بسیاری از هواداران تیم ملی در آستانه جام جهانی را به نگرانی وا داشت.

ماجرا از این قرار بود که فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال نامه‌ای به فدراسیون ملی، نسبت به برخی مسائل اعلام هشدار و طرح پرسش داشت که این موضوع به دخالت فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در روند اداره فوتبال ملی تعبیر شد؛ مسئله‌ای که با وضعیت فعلی فوتبال و فدراسیون چندان بعید هم نیست.

با این حال عدم واکنش رسمی و موضع‌گیری به‌موقع و فوری از سوی فدراسیون فوتبال، باعث شد تا بدون انتشار متن نامه ارسالی از سوی فدراسیون جهانی، گمانه‌زنی‌ها با تفسیرهای متفاوت آغاز شود و حتی شایعه تعلیق فعالیت فدراسیون ملی هم به گوش برسد.

با اعلام رسمی یکی از اعضای حقوقی فدراسیون فوتبال؛ فیفا طی آن نامه به تأیید روند عزل موقت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم از ریاست فدراسیون فوتبال پرداخته و هم‌چنین درباره فاجعه ناگوار ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد در بحث ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه به پرسش پرداخته.

البته تأیید روند عزل رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با شرایط فعلی و بدون طرح ابهام از سوی فیفا چندان ممکن نیست؛ چرا که هنوز مفاد منجر به عزل از سوی کمیته اخلاق به رئیس معزول فدراسیون ارائه نشده و وی هنوز به دفاع از خود نپرداخته که این مسئله، به حاشیه‌ها دامن می‌زند.

با این حال شنیده هم شده که در این نامه ضمن تبریک به فدراسیون بابت صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ که نشانی از توسعه فوتبال است، اشاره شده برای توسعه هر چه بیشتر فوتبال طبق اساسنامه فیفا باید به توسعه حضور بانوان نیز رسیدگی شود. از همین‌رو فیفا اعلام کرده کارگروهی سه جانبه با حضور فدراسیون فوتبال، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تشکیل خواهد شد تا حضور بانوان در بازی‌های داخلی و بین‌المللی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

البته در پرسش خبرنگار دانا از اعضای فدراسیون فوتبال؛ ادعا شده که متن و روح نامه ارسالی از سوی فیفا به فدراسیون ملی بسیار مثبت بوده و جای هیچ نگرانی نیست اما حواشی سرسام‌آور و متواتر در این باره، از شدت ابهامات نخواهد کاست.

به طور حتم اگر فدراسیون فوتبال واکنشی رسمی و دقیق داشت و به نامه‌ای که از ۲۳ فروردین‌ماه در کارتابل فدراسیون وجود داشته و رؤیت شده بیانیه‌ای به‌جا و حساب‌شده انتشار می‌داد، قطعاً چنین حواشی کبودی در شهر نمی‌پیچید و عاشقان فوتبال ملی را سردرگم نمی‌ساخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *