جامعه روحانیت همواره در جهاد دفاع از ارزش های اسلامی و جهادتبیین پیشگام بوده اند

عبدی گفت: روحانیت در دوران دفاع مقدس با اقدامات تبلیغی در بین نیروها و رزمندگان تلاش می‌کردند مسائل اعتقادی، فقهی و فرهنگی را برای رزمندگان تبیین کنند و روحانیت همواره در جهاد دفاع از ارزش های اسلامی و جهادتبیین پیشگام بوده اند.

به گزارش نارخبر به نقل از  دیار آفتاب؛ حجت الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در نشست خبری گفت: دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلاب و روحانیون از سری اجلاسیه های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در راستای معرفی اقدامات تبلیغی و رزمی روحانیون در هشت سال دفاع مقدس و تبیین نقش مهم روحانیت در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی روز دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در مصلی بیت المقدس اراک با سخنرانی آیت الله محمد حسن اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار می شود.

عبدی اظهار کرد: در آستانه برگزاری کنگره بزرگ چهار هزار روحانی شهید کشور که چهارم خردادماه در قم برگزار می شد دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلاب و روحانیون از سری اجلاسیه های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: روحانیت در دوران دفاع مقدس با اقدامات تبلیغی در بین نیروها و رزمندگان تلاش می‌کردند مسائل اعتقادی، فقهی و فرهنگی را برای رزمندگان تبیین کنند و روحانیت همواره در جهاد دفاع از ارزش های اسلامی و جهادتبیین پیشگام بوده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: هویت اعتقادی دادن به جنگ بین اسلام و کفر از جمله وظایف مهم روحانیون در دفاع مقدس بود که دشمنان علیه کشور و جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته بودند و حضور روحانیت در دوران دفاع مقدس موجب دلگرمی رزمندگان و تقویت روحیه آنها میشد.

وی یادآور شد: روحانیت در دوران دفاع مقدس علاوه بر اقدامات تبلیغی و اعتقادی دوشا دوش رزمندگان در عملیات رزمی می‌جنگیدند و از کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر دشمنان دفاع می کردند و قبل از هر عملیات با کار فرهنگی و اعتقادی رزمندگان را برای دفاع آماده می کردند و جامعه روحانیت در عملیات‌ها پرچمدار و سرستون عملیات‌ها بودند.

عبدی اظهار کرد: تیپ ۸۳ امام صادق (ع) تیپ ویژه روحانیون بود که اکنون این تیپ در استان قم مستقر است و به عنوان یک تیپ رزمی و تبلیغی فعالیت می‌کند.

عبدی افزود: نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس آنگونه که باید منعکس نشده و با وجود اینکه اقدامات بزرگی انجام شده ولی هنوز این نقش به خوبی تبیین نشده و امروز نسل جدید باید با نقش روحانیت بیشتر آشنا شود و جهاد تبیین در این راستا صورت گیرد که دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی و کنگره بین المللی چهار هزار روحانی کشور در راستای آگاه سازی جامعه به خصوص نسل جوان با اقدامات و فعالیت‌های روحانیت در دوران دفاع مقدس انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان مذهب مقدس تشیع امروز در فضای مجازی به دنبال شکسته شدن قداست لباس روحانیت هستند و شهادت ۲ روحانی در حرم  مطهر رضوی از جمله اقدامات آنان در این زمینه است و لباس مقدس روحانیت آماده خون دادن و شهادت است. 

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *