امام جمعه ساوه :دشمن به دنبال جنگ ادراکی و شناختی است

حجت الاسلام رجیمی گفت: امروز دشمن به دنبال جنگ ادراکی و شناختی است.

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه با بیان اینکه امروز دشمن بدنبال جنگ ادراکی و شناختی است، گفت: رسانه‌های صهیونیستی، رسانه‌های فارسی‌زبان جریان ضدانقلاب و رسانه‌های غیرفارسی‌زبان وابسته به دولت‌های متخاصم، به نحو گسترده و پرفشاری سعی در تصویرسازی و فراهم کردن زمینه‌های ادراکی این نبرد دارند.

وی افزود: تمام سرفصل‌های این جنگ عطف به یک ادراک‌سازی عظیم رسانه‌ای و تبلیغاتی می‌شوند که بعنوان نمونه شبکه سعودی ایران اینترنشنال شبانه‌روزی و با تمام قوا و ظرفیت‌هایش سعی در ایجاد و احیای خط اغتشاش در مناطق حاصل خیز بحران دارد.

امام جمعه ساوه براندازی نظم موجود، تجزیه، آشوب و در کل، هر عاملی که وحدت سرزمینی و ملی ایران را تهدید کند را از برنامه‌های اصلی دشمن در این جنگ دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع برای صهیونیست‌ها و گروه‌های معاند با انقلاب جنبه راهبردی دارد و به آن یا به چشم ابزار می‌نگرند و یا به چشم هدف لذا آنچه از تحلیل خروجی رسانه‌ای جریان‌های معاند خارج‌نشین و برخی محافل و گروهک‌های داخلی می‌توان تشخیص داد، یک رویکرد است و آن، تلاش شبانه‌روزی برای ایجاد و تداوم آشوب به هر قیمت ممکن است.

حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: دشمنان اکنون که راهبردها و رهیافت‌های کلان حکمرانی در کشور متحول شده است، آن را بهترین زمان برای برهم زدن نظم عمومی و فعال کردن گسل‌های قومیتی و امنیتی در مناطق مستعد بحران برای زمین گیر کردن دولت و نهادهای انقلابی حاکمیت می‌دانند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

خطیب نماز جمعه ساوه با تاکید بر اینکه دشمنان پس از تحولات اقتصادی اخیر سعی دارند هرطور شده این طرح بدون هزینه امنیتی، اجرا نشود افزود: دشمن درصدد است این انگاره ذهنی را در افکار عمومی جابیندازد که نظام اسلامی در مقابله با مشکلات اساسی و خصوصاً اقتصادی ناکارآمد است.

وی با تاکید بر تمرکز دشمنان بر کارکرد نظام اضافه کرد: باید مردم عزیز کشورمان خصوصا در برهه های حساس هوشیاری خود را نسبت به نفوذ دشمنان بیشتر کنند تا اجازه میدان داری و سوء استفاده را به این افراد ندهند.

امام جمعه ساوه مشکلات کنونی را حاصل عدم توجه به نسخه اصیل انقلاب و گفتمان ولایت دانست و گفت: زمانی می‌ توان از ناکارآمدی نظام سخن گفت که مسئولان و مردم به نسخه‌های اصیل انقلاب عمل کرده باشند و پس از عمل دقیق به آن نسخه ها، مشکلات حل نشده باشند اما آیا مشکلات کنونی از عمل کردن به نسخه انقلاب است یا عمل نکردن به آن.

انتهای پیام/خبرگزاری فارس

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *