کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت طرح نهضت ملی مسکن دستور کار ویژه قرار دارد/۱۶ هزار و ۲۲۸ واحد مسکونی در استان مرکزی در حال ساخت است

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت طرح نهضت ملی مسکن دستور کار ویژه قرار دارد و این گام مثبت مهمی از سوی دولت در راستای کاهش آورده متقاضیان این طرح است.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از دیار آفتاب؛ مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی امروز در جلسه شورای مسکن استان مرکزی گفت: کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت طرح نهضت ملی مسکن دستور کار ویژه قرار دارد و این گام مثبت مهمی از سوی دولت در راستای کاهش آورده متقاضیان این طرح است.

زندیه وکیلی اظهار کرد: ساختمان‌های هشت هزار و ۱۰۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در اراک ۱۴ طبقه است از این رو نیاز است سازه این ساختمان‌ها از کیفیت بالا برخوردار باشند و در خصوص مباحث طراحی، مجری و نظارت از سوی سازمان نظام‌مهندسی نیز صرفه اقتصادی برای متقاضیان نیز هدف‌گذاری شده است و تعرفه ارائه خدمات فنی مهندسی نیز بر اساس سال ۱۴۰۰ برآورد می‌شود.

وی افزود: تأمین هزینه‌های آب، برق و گازبر اساس قانون طرح نهضت ملی مسکن بر عهده دستگاه‌های ذیربط مجموعه دولت است و راه و شهرسازی عهده دار تامین این میزان اعتبار نیست و این مهم نیز باید مدنظر ویژه قرار گیرد در خصوص اجرای طرح هشت هزار و ۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن در اراک تدابیر ویژه در راستای رفع معارضات گاز اندیشیده شده است.

عملیات اجرایی ۱۶ هزار و ۲۲۸ واحد مسکونی در استان مرکزی کلید خورده است

انعامی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، سهمیه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد بود که ۱۳ هزار واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران هدفگذاری شد و تاکنون برای ۲۹ هزار و ۶۸۹ واحد مسکونی زمین تامین و همچنین عملیات اجرایی ۱۶ هزار و ۲۲۸ واحد نیز کلید خورده است.

انعامی اظهار کرد: با توجه به اینکه ساخت طرح نهضت ملی مسکن با آورده نقدی مردم و همچنین تسهیلات انجام می شود بنابراین راهکارهای لازم در راستای توجه ویژه به پیشرفت فیزیکی طرح های نهضت ملی مسکن در استان ارائه می‌شود و در صورت لزوم باید انجام این طرح‌ها در یک زمان‌بندی مناسب صورت گیرد.

وی ادامه داد: انتظار می رود دستگاه‌های خدمات رسان نیز در راستای سرعت بخشی به طرح نهضت ملی مسکن در استان تعامل و همکاری لازم را داشته باشند و شهرداران نیز صدور پروانه تخفیف عوارض این طرح را دستور کار ویژه خود قرار دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هشت =