جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود

دهقانی مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از جمع آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان طی دو ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش  نارخبر؛ مصطفی دهقانی با اشاره به اینکه استفاده غیرمجاز از شبکه برق برای استخراج رمز ارزها باعث اختلال در تأمین برق‌رسانی به مشترکان و خسارت به لوازم برقی  می‌شود، گفت: باتوجه به ضوابط مربوطه و هماهنگی‌های به‌عمل آمده، برق مراکز غیرمجاز ماینرها قطع و سودجویان علاوه بر پرداخت خسارت مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته تاکنون  ۱۷هزار ماینر غیر مجاز از ۴۰۰مزرعه در استان مرکزی شناسایی و جمع آوری شده و۲۷میلیارد تومان مشابه مصرف اخذ و به خزانه دولت واریز شده  است ،افزود: میانگین انرژی مورد نیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ، حدود ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود که این انرژی به‌صورت متوسط برابر مصرف برق بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی در یک روز است.

دهقانی اظهار کرد: شناسایی مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی، نظارت مراکز پایش صنعت برق و رصد دستگاه قضایی و انتظامی و با استفاده از داده کاوی پارامترهای الکتریکی اعم از اطلاعات کنتورهای هوشمند، اطلاعات سیستم جامع مشترکین و سامانه GIS  صورت گرفته است.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمزارزها، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰، سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۲۱ و سامانه تلفنی ۱۲۱ و یا ۰۹۰۱۸۰۷۱۸۰۰اعلام کنند و ضمن رعایت سطح محرمانگی، از پاداش‌های مربوطه بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *