درگیری شدید فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی/ زخمی شدن ۵۲ نفر در نابلس

منابع محلی فلسطین اعلام کردند که قدس اشغالی و مناطق مختلف کرانه باختری هم اکنون به صحنه درگیری شدید فلسطینیان با اشغالگران اسرائیلی تبدیل شده است.

به گزارش نارخبر به نقل از ایسنا، منابع فلسطینی اعلام کردند که جوانان فلسطینی در خیابان‌های قدس اشغالی و همچنین مناطق مختلف کرانه باختری از جمله شهرک بیتا، حواره، بزاریا، اوصرین، اودلا، ورودی شمالی شهر بیره و روستاهای برقه و دیرشرف با اشغالگران اسرائیلی به شدت درگیر شدند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان درگیری‌ها در نابلس، ۵۲ نفر از فلسطینیان زخمی شدند.

هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد که شمار مجروحان درگیری‌ها در قدس اشغالی تا این لحظه به ۴۰ نفر افزایش یافته است.

منابع محلی فلسطین اعلام کردند که مبارزان مقاومت فلسطین در جریان درگیری‌ها در ایست بازرسی حواره در مجاورت نابلس، به سمت نظامیان اشغالگر اسرائیلی آتش گشودند.

شهرک نشینیان امروز یکشنبه مصادف با ۲۹ مه، «راهپیمایی پرچم» به سمت شهر قدس اشغالی برگزار کرده‌اند که با واکنش فلسطینیان مواجه شد.

آنها به سرکردگی ایتمار بن غفیر عضو تندروی کنست به محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی یورش بردند. این یورش از دروازه المغاربه مسجدالاقصی و با پشتیبانی نیروهای اسرائیلی صورت گرفته است.

همچنین نظامیان اسرائیلی صبح امروز یکشنبه به محوطه مسجدالاقصی حمله و مصلی القَبلی را محاصره کرده‌اند. از سوی دیگر نمازگزاران فلسطینی نیز با سر دادن شعار الله اکبر سعی کردند مانع ورود آن‌ها به این مکان مقدس شوند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 14 =