پایان مهلت مجلس به خودروسازی‌ها/گزارش ایران‌خودرو و سایپا برای توسعه و ارتقا کیفیت به مجلس رسید

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس از ارائه گزارش مسئولان ایران‌خودرو و سایپا درباره برنامه‌های توسعه‌ای و ارتقا کیفیت خودروها به این کمیسیون خبر داد.

به گزارش  نارخبر؛ محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه اخیر این کمیسیون با مسئولان خودروسازی‌ها و برخی دیگر از دستگاه‌ها دیگر درباره بررسی تأثیر کیفیت خودروی داخلی بر تصادفات جاده‌ای، افزایش سرقت و تأمین امنیت داخلی خودرو، گفت: در این جلسه قرار شد تا مسئولان سایپا و ایران‌خودرو ظرف ۳ روز گزارش برای ارتقا خودروهای تولیدی به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

وی با بیان اینکه مهلت ۳ روزه خودروسازی‌ها برای ارائه گزارش به پایان رسیده است، افزود: اخیرا گزارش این خودروسازی‌ها و چند دستگاه دیگر از جمله وزارت راه، فرماندهی انتظامی و همچنین سازمان استاندارد گزارشات خود در راستای ارتقا کیفیت خودروها را به کمسیون ارسال کرده‌اند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار کرد: در جلسه‌ای که پس از سر‌کشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تشکیل خواهد شد، گزارشات واصله از دستگاه‌های مختلف بررسی و در صورت نیاز کارگروهی برای بررسی گزارشات، تشکیل می شود.

جوکار بیان کرد: در نهایت گزارش کمیسیون تهیه و تدوین می‌شود و در اختیار هیئت رئیسه و دستگاه های مربوطه قرار خواهد گرفت.

پیش از این سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم ابراز کرده بود که پس از اخذ گزارشات ، جلسه بعدی کمیسیون به‌منظور بررسی راهکارها و برنامه‌هایی در راستای ارتقای کیفیت خودرو با حضور وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، پلیس راهور، رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار شود.

به گزارش تسنیم، گزارشات ارائه شده از سوی دستگاه‌ها درباره تصادفات جاده‌ای کشور به‌تفکیک عوامل مؤثر انسانی، خودرویی، راه و جاده و درصد تقصیر عوامل فوق و آمار سرقت‌های خودرویی براساس فراوانی گروه‌های صنعتی خودرویی داخل و خارج ، نقشه‌ راه گروه صنعتی در راستای ارتقای کیفیت و رضایت مردم و طرح‌های توسعه کوتاه‌مدت و بلند مدت، آمار و جانمایی نقاط حادثه‌خیز جاده‌های کشور و برنامه و راهکارهای اجرایی در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای، اعلام سیاست‌های دولت در راستای ارتقای کیفیت خودروی داخلی با راهکارها و برنامه‌های اجرایی است.

انتهای‌ پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *