صدور دستور قضایی برای بررسی ضرب و شتم شهروند شهریاری توسط مامور پلی

رئیس مجتمع قضایی نیروهای مسلح غرب استان تهران گفت: دستورات لازم برای بررسی علت ضرب و شتم یک شهروند توسط مامور نیروی انتظامی صادر و پلیس مورد نظر شناسایی و یگان خدمتی وی نیز مشخص شده است.

به گزارش نارخبر؛ ، امروز کلیپی در فضای مجازی با عنوان درگیری مامور نیروی انتظامی با یک شهروند در فاز ۱ اندیشه شهرستان شهریار در فضای مجازی منتشر شد.

ایرج عباسی رئیس مجتمع قضایی نیروهای مسلح غرب استان تهران  در واکنش به درگیری فیزیکی یک مامورپلیس با یکی از شهروندان در شهرستان شهریار، اظهار کرد: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم یکی از شهروندان توسط مامور نیروی انتظامی، بلافاصله دستورات لازم برای بررسی موضوع صادر شد.

وی با بیان اینکه دستورات لازم به جانشین بازرسی غرب استان تهران صادر شده است، گفت: شاکی پرونده نیز شناسایی و با دعوت از وی در حال بررسی علت ماجرا و اینکه به چه دلیلی این برخورد خشن رخ داده، هستیم.

رئیس مجتمع قضایی نیروهای مسلح غرب استان تهران با بیان اینکه تاکنون علت وقوع این حادثه مشخص نشده است، افزود: پس از دریافت اظهارات هر دو طرف حادثه و بررسی‌های کارشناسی، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

عباسی اظهار کرد: شهروند مذکور هر جرم یا تخلفی هم که مرتکب شده باشد کسی حق ندارد اینگونه که در تصاویر منتشر شده با وی درگیر شود و او را مضروب کند.

وی افزود: البته زحمات پلیس و خدمات ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست اما فلسفه تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز با توجه به وظایفی که برعهده دارد، رسیدگی به تظلم خواهی شهروندان است.

رئیس مجتمع قضایی نیروهای مسلح غرب استان تهران ادامه داد: در مواردی اگر تعدی توسط نیروهای انتظامی و نظامی صورت بگیرد، سازمان قضایی نیروهای مسلح به موراد رسیدگی و وظایف خود را انجام خواهد داد و وفق مقررات با مامور خاطی  برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/فارس

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =