دستگاه قضایی با منتشرکنندگان فیلم معدوم‌سازی مرغ‌های بیمار برخورد کند

تهران - ایرنا- اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور خواستار برخورد دستگاه قضایی با منتشرکنندگان کلیپ معدوم‌سازی مرغ‌های بیمار در یک واحد مرغداری شد.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از ایرنا، اخیراً کلیپی منتشرشده که در آن مرغ‌های بیمار یک واحد مرغداری با وضع دردآوری توسط کارگران مرغداری معدوم و جمع‌آوری می‌شوند. زمان و مکان این کلیپ مشخص نیست و اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور احتمال قدیمی بودن آن را بیان کرده است. پخش این فیلم قطعا با هدف التهاب در بازار و مرتبط کردن آن با حذف یارانه ارز ۴۲۰۰ نهاده‌های دام و طیور است در حالی که مرغ‌های این واحد، دچار بیماری بوده و باید طبق پروتکل‌های مرسوم معدوم می‌شده است. در سال‌های گذشته بیمار شدن گله‌های مرغداری‌ها به بیماری‌های مختلف، امری مرسوم بوده که طبق پروتکل‌های بهداشتی مرغ‌ها جمع‌آوری و معدوم می‌شود و هیچ‌گاه فیلم آن ضبط و پخش نشده است.

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور هم در اطلاعیه‌ای در این باره اعلام کرد: انتشار کلیپ دردآور معدوم‌سازی مرغ در یکی از واحدهای مرغداری به شکلی شنیع و ناراحت‌کننده و با مقاصدی خاص موجب درد و رنج جامعه زحمتکش مرغداران کشور و احساسات پاک مردم و مرغداران را جریحه‌دار کرد.

اتحادیه مرغداران اعلام کرده است: بر اساس تصاویر کلیپ و علائم بالینی مرغ‌های موجود در سالن، به علت بیماری و بر اساس ضوابط بهداشتی دستور معدوم‌سازی این مرغ‌ها تحت عنوان حذف کانون بیماری به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی صادر شده که باید این اقدام تحت پروتکل‌های خاص صورت بگیرد. اما در حرکتی مذموم و ناپسند و با اهداف غیرصنفی نسبت به معدوم‌سازی مرغ‌های بیمار به شکلی دردآور اقدام گردیده است.

این اتحادیه تاکید کرده است: اکنون که اصلاح نظام یارانه‌ای در کشور اجرا شده و جامعه نیاز به آرامش دارد یا از کلیپی قدیمی بهره‌برداری ضد تولید می‌شود و یا عامداً این اقدام با اهداف طراحی و اجرا گردید و کلیپ آن در فضای مجازی منتشر و موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده است.

جامعه مرغداران کشور ضمن تقبیح این اقدام و تلاش برای شناسایی عاملان این اقدام شرورانه از مقامات قضایی تقاضا دارد با عاملان اصلی و پشت پرده برخورد کند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *