دولت برای اصلاحات اقتصادی شجاعانه پای کار آمد

نماینده ساوه در مجلس گفت: دولت آقای رئیسی برای اصلاحات اقتصادی شجاعانه پای کار آمد و این اقدام در حالی است که با وجود مصوبه مجلس، دولت قبل جرأت اجرای چنین اقدامی را نداشت.

به گزارش نارخبر؛حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اصلاحات اقتصادی صورت گرفته در کشور در بحث ارز ترجیحی گفت: در سال پایانی دولت قبل مجلس مصوب کرد که ارز ترجیحی تخصیص یافته به کالاهای اساسی حذف و معادل ریالی آن به مردم پرداخت شود اما دولت سابق جرأت اجرای این مصوبه را نداشت.

وی افزود:‌ واقعیت این است که دولت آقای رئیسی در بحث اصلاحات اقتصادی در بحث ارز ترجیحی با جسارت و جرأت جلو آمد و این طرح را اجرا کرد. واقعیت این است که دولت با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وضعیتی که امروز برای کل جهان از نظر تأمین مواد غذایی پیش آمده چاره‌ای جز اجرای این طرح نداشت.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت اوکراین اعلام کرده که ممکن است قیمت گندم تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن افزایش یابد و این یعنی اینکه هر کیلو گندم به ۲۰۰ هزار  تومان برسد.

سبزی خاطرنشان کرد: اگر طرح اصلاح اقتصادی در بحث یارانه‌ها درست اجرا شود ما هیچ نیازی به واردات گندم برای تأمین نیاز کشور نداریم. مصرف سالانه گندم ما حدود ۷ میلیون تن بیشتر نیست و ما می‌توانیم با خرید تضمینی گندم که امسال قیمت خوبی برای آن تعیین شده این نیاز را تأمین کنیم.

وی افزود:‌ خرید تضمینی گندم ما امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰۰ هزار تن افزایش یافته است. سال گذشته در همین زمان گندم‌های خریداری شده از کشاورزان یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن بود و امسال تا به پنج‌شنبه هفته قبل به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده بود و تا به امروز ممکن است به ۲ میلیون تن رسیده باشد.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث دانه‌های روغنی ظرفیت تولید را داریم و می‌توانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در این حوزه برای تولید کم هزینه و با بهره بالا استفاده کنیم. 

سبزی خاطرنشان کرد: در حوزه نهاده‌ها با توجه به افزایش قیمت ایجاد شده براساس اصلاح ارز ترجیحی لازم است تا برای عبور از وضعیت فعلی تسهیلاتی برای دامداران و مرغداران ما در نظر گرفته شود. 

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ اگر مسئولان امر در قوه مجریه به اینگونه مسائل توجه داشته باشند وضعیت تأمین مواد غذایی در آینده برای مردم شرایط بسیار خوبی خواهد داشت. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − دوازده =