دستگیری گرداننده ی پیج کراش اینستاگرامی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ضمن اشاره به فراوانی پرونده های هتک حیثیت در فضای مجازی که دومین جرم شایع فضای سایبری را شامل می شود، از دستگیری گرداننده ی یکی از پیج های غیراخلاقی در استان خبر داد.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ “احسان آنقی” رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: در پی بررسی کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی استان، ضمن رصد پیج اینستاگرامی با عنوان “کراش” در بین دانشجویان یکی از دانشگاه های استان، اقدامات لازم برای شناسایی گرداننده این پیج اینستاگرامی آغاز شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه که کراش زدن یا کراش داشتن در فضای مجازی در بین کاربران رایج شده و به معنای عشق پنهانی و یکطرفه است و در آن افراد با یک سری روابط پنهان و آشکار با یکدیگر وارد ارتباطات مجازی می شوند، افزود: اقداماتی که در زمینه ی دوست‌یابی غیرمتعارف در فضای مجازی صورت می پذیرد به دلیل عواقب خطرناک و گاهی غیرقابل جبرانی که دارد از خطوط قرمز پلیس فتا بوده و با عاملان این موضوع برخورد می گردد.

سرهنگ آنقی بیان داشت: با توجه به ماهیت این گونه دوستی ها که منافی عفت و منزلت جامعه اسلامی می باشد و در نهایت منجر به هتک حیثیت می شود، اقدامات تخصصی لازم انجام شده و گرداننده این پیج کراش در استان مرکزی شناسایی شد.

وی افزود: گراننده ی این پیج غیر اخلاقی پس از اعتراف به اقدامات مجرمانه و تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

این مقام انتظامی در پایان بیان داشت: خانواده‌ها باید الگوهای سنتی و فرهنگی ناب خود را که باعث استحکام زندگی می‌شود به فرزندان خود آموزش دهند و ضمن به روز نگه داشتن اطلاعات سایبری خود و آموزش های صحیح دوست یابی به فرزندانشان در جهت پیشگیری از آسیب ها اهتمام ویژه ای داشته باشند و در صورت نیاز به هرگونه مشاوره سایبری می توانند با کارشناسان مرکز فوریت های سایبری پلیس به شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *