همایش خوشنویسی مشق کرامت

همایش خوشنویسی مشق کرامت به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برگزار شد.

به گزارش نارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش خوشنویسی مشق کرامت خبر داد و بیان داشت: این همایش به مناسبت  دهه کرامت میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری کانون بسیج هنرمندان،انجمن خوشنویسان و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوه در روز پنجشنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه ۴۰۱ ساعت ۱۷ در محل کتابخانه های عمومی برگزارشد.

حسین محمودی فررئیس اداره ارشاد درحاشیه برگزاری این همایش ابراز داشت: عزیمت امام رضا (ع) به ایران فصلی جدید در تاریخ این سرزمین به شمار می آید که به دنبال خود فرهنگ و تمدن جدید و غنی را به همراه داشت.

وی افزود: وجود آرامگاه و مرقد نورانی ایشان در شرقی ترین نقطه ایران نقش بارز و انکارناپذیری در گسترش تمدن اسلامی و توسعه علمی ایران شد.

محمودی فراظهار داشت: آرامگاه امام رضا و خواهر و برادران ایشان علاوه بر اینکه مکانی برای زیارت می باشد، دانشگاهی برای عاشقان تلقی میشود که نکات عمیق و آموزنده ای به وجود آنها تزریق می کرد و این خود کانونی برای گسترش تشیع و فرهنگ و تمدن اسلامی به شمار می رفت و راه را برای توسعه علم و دانش در ایران باز می کرد.

 وی افزود: مناظرات امام رضا (ع) با سران فرق و ادیان راه شکوفایی علم را در خراسان هموار کرد و اینجا بود که تمدن اسلامی با تمدن و فرهنگ کهن ایران آمیخته شد و با بهره گیری از کتب و آموزه های امام رضا (ع) و شاگردان آن حضرت فرهنگ و تمدن اسلامی شکوفا گردید و یک حرکت علمی گسترده شروع شد فرهنگ و تمدن جدیدی که معرف زمان خود بود به وجود آمد.

وی در ادامه افزود: درهمایش مشق کرامت با بهره مندی از روایات درخصوص امام رضا(ع)و همچنین کلمات قصار و اسماء متبرک امام رضا(ع) کتابت شد.ضمناً برگزاری کارگاه نقاشیخط از دیگر برنامه های این همایش بود.

درپایان همایش،آثار شرکت کنندگان جمع آوری و پس از داوری به شش نفربرگزیده جایزه اهداء گردید.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۴۷

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 4 =