میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی فرانسه ۴۷ درصد اعلام شد

رسانه های فرانسه میزان مشارکت در دور نخست انتخابات پارلمانی این کشور را ۴۷.۲ درصد اعلام کردند.

به گزارش  نارخبر به نقل از المیادین، رسانه‌های فرانسه میزان مشارکت در دور نخست انتخابات پارلمانی این کشور را ۴۷.۲ درصد اعلام کردند که این مشارکت پایین‌ترین میزان از سال ۱۹۵۸ است.

بر اساس این گزارش، طبق نتایج اولیه، حزب «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه ۲۵.۷۵ درصد آرا را کسب کرده و ائتلاف رقیب نیز ۲۵.۶۶ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

نتایج دور نخست انتخابات پارلمانی فرانسه حاکی است که حزب امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه ممکن است اکثریت مطلق پارلمان را از دست بدهد و برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف داشته باشد.

در همین راستا، «ژان لوک ملانشون» رهبر حزب چپ افراطی «فرانسه تسلیم ناپذیر» گفت: حقیقت این است که حزب رئیس جمهور با شکست مواجه شده است.

وی در عین حال از مردم فرانسه خواست تا در دور دوم انتخابات پارلمانی که قرار است روز یکشنبه آینده برگزار شود، مشارکت بیشتری داشته باشند.

مردم فرانسه برای تعیین ۵۷۷ نماینده پارلمان این کشور در دور اول انتخابات، از ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز یکشنبه به وقت محلی پای صندوق‌های رأی رفتند.

بر اساس اعلام وزارت کشور فرانسه، در این انتخابات ۶ هزار و ۲۹۳ نامزد برای تصاحب کرسی‌های پارلمان با هم رقابت می‌کردند.

مطابق با قانون اساسی این کشور، دور دوم انتخابات فرانسه برای کرسی‌هایی برگزار خواهد شد که نامزدی نتواند در دور اول اکثریت مطلق آرا را کسب کند.

این انتخابات برای ماکرون که برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده، اهمیت زیادی دارد. وی برای اینکه به وعده‌های خود عمل کند، باید بتواند اکثریت مطلق پارلمان را به دست آورده و دولت تشکیل دهد.

کد خبر 5512882

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *