اراک چهل و پنجمین روز آلوده سال را تجربه کرد/هوای ساوه و شازند هم برای تمام گروه‌ها ناسالم شد

-رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت ۸ صبح امروز برای اراک برابر با عدد ۱۶۴، برای شازند برابر با ۱۹۹ و در ساوه برابر با ۱۷۵ بوده که بیانگر ناسالم بودن کیفیت هوا برای تمام گروه‌هاست

به‌گزارش نارخبر به نقل از تسنیم ، مردم کلانشهر اراک صبح امروز را هم با آلودگی هوا و چهره گرفته شهر آغاز کردند تا قلب صنعت کشور چهل و پنجمین روز آلوده خود در سال ۱۴۰۱ را هم تجربه کند.

علاوه بر اراک کیفیت هوا در شهرستان‌ها ساوه و شازند هم نامطلوب گزارش شده است و گویا آلودگی هوا دست‌بردار نیست و مردم استان به‌ویژه مردم مظلوم کلانشهر اراک محکوم به استنشاق هوای آلوده هستند.

با احتساب آلودگی هوای امروز، کلانشهر اراک نیمی از فصل بهار ۱۴۰۱ را با آلودگی هوا سپری کرده که این تهدیدی جدی برای سلامت افراد است و نتیجه آن افزایش بار مراجعات به مراکز درمانی با مشکلات تنفسی است که شاهد آن هستیم.

چهره آجری رنگ شهر این روزها به قصه تکراری در اراک تبدیل شده و فضایی دلگیر را ایجاد کرده که علاوه بر مشکلات تنفسی و جسمی روح شهروندان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد چراکه هر صبح خود را با هوایی کدر آغاز می‌کنند که خبری از آبی آسمان و درخشش خورشید در آن نیست.

بیشتر بخوانید

علیرضا محرابیان، رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این باره گفت: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز برابر با عدد ۱۱۰ و شاخص کیفیت هوا در وضعیت  ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

وی افزود: اما شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت ۸ صبح امروز برای اراک برابر با عدد ۱۶۴، برای شازند برابر با ۱۹۹ و در ساوه برابر با ۱۷۵ بوده که بیانگر ناسالم بودن کیفیت هوای این شهرستان‌ها برای تمام گروه‌هاست.

رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: آلاینده مسئول این وضعیت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده و علت آلودگی گرد و غبار فرامنطقه ای است.

انتهای پیام/۷۱۲

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =