همکاری دولت و مجلس برای تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی

لطیفی با اشاره به اینکه دولت و مجلس در خصوص تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند اظهار کرد: حل این موضوع نیازی به لایحه جدید ندارد بلکه نیازمند اراده در مجموعه دولت و مجلس است تا بتوان در مجموعه دولت، رابطه استخدامی افرادی که کار تخصصی انجام می‌دهند از شرکتی به قرارداد کار معین، پیمانی یا حتی رسمی تغییر کند.

به گزارش نارخبر به نقل از  دیار آفتاب؛ میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران، آشنایی با مسائل و مشکلات استان‌ها و کمک به حل مسائل اداری و حکمرانی محلی را از اهداف سفر به استان‌ها عنوان کرد و گفت: این سفرها معمولاً پیش از سفر و گاهی پس از سفر ریاست جمهوری به استان‌ها انجام می‌گیرد.

لطیفی در خصوص همسان‌سازی پرداخت در ادارات و شرکت‌های مختلف دولتی، اظهار کرد: برای اجرای همسازی سازی سه مسیر پیش‌بینی‌شده است که در بازه زمانی کوتاه‌مدت پیشنهاد‌هایی مطرح‌شده و اقداماتی در حوزه خارج از حکم انجام می‌گیرد و در بلندمدت نیاز است به یک قانون جامع مشترک دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه قوانین مختلف در حوزه استخدام و نظام جبران خدمات باعث ایجاد تنوع شده است، گفت: تنوع پرداخت‌ها اگر بر مبنای بهره‌وری صورت گیرد مطلوب است ولی اگر این تنوع‌ها مبتنی بر تفاوت‌های برخورداری دستگاه‌ها از بودجه عمومی و درآمدهای اختصاصی باشد مطلوب نیست.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: آنچه امروز کارکنان دستگاه‌های اجرایی را اذیت می‌کند، تنوعی است که گاهی مبتنی بر عملکرد و بهره‌وری نیست.

وی با اشاره به اینکه دولت و مجلس در خصوص تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند اظهار کرد: حل این موضوع نیازی به لایحه جدید ندارد بلکه نیازمند اراده در مجموعه دولت و مجلس است تا بتوان در مجموعه دولت، رابطه استخدامی افرادی که کار تخصصی انجام می‌دهند از شرکتی به قرارداد کار معین، پیمانی یا حتی رسمی تغییر کند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه طبق قانون امکان بزرگ کردن دولت وجود ندارد خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهایی که در مجموعه دولت و در جهت انجام امور دولت تلاش می‌کنند، بسیار اهمیت دارد و پیش‌بینی می‌کنیم شاید بتوان با آزمون‌های خاص زمینه جذب این افراد را میسر کنیم.

بازدید از چند دستگاه اجرایی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک، نشست هم‌اندیشی با نخبگان و صاحب‌نظران استان مرکزی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، نشست مشترک شورای اداری و شورای راهبردی توسعه مدیریت استان مرکزی، نشست جمع‌بندی سفر و بازدید از بافت تاریخی اراک از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده معاون رئیس‌جمهور در سفر یک‌روزه به استان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *