مهدی سقایی(جوان ساوجی) نفر اول کنکور سراسری ارشد عمران

افتخار آفرینی ساوجیان این بار در کسب رتبه اول کنکور سراسری کارشناسی ارشد عمران رقم خورد

به گزارش  نارخبر؛ “مهدی سقایی” متولد سال ۱۳۷۷که این روزها تصویر او در رسانه ها به عنوان نفر اول کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران منتشر شده است، نقش مستقیم خانواده‌اش را در موفقیتش تایید می‌کند. او در خانواده‌ای عمرانی بزرگ شده و پدرش رئیس نظام مهندسی ساختمان ساوه است. تحصیلات کارشناسی‌اش را دردانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی تهران گذرانده است. 

 مهدی سقایی با اشاره به اینکه برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مطالعه خود را از شهریورماه سال ۱۴۰۰ با کمک مشاور تحصیلی آغاز کردم، گفت: حقیقتا اوایل قبل از اینکه درس خواندن را جدی شروع کنم برای کسب رتبه تک رقمی هدفگذاری کردم ولی به مرور تصمیم گرفتم تا هرطور شده رتبه اول کنکور را کسب کنم که خوشبختانه به این آرزوی خود رسیدم.  

وی در خصوص نحوه درس خواندن گفت: در ابتدای کار ساعات کمتری از شبانه روز را به درس خواندن اختصاص دادم بطوریکه که روزانه حدود هفت الی هشت ساعت و در فصل پائیز که انرژی بیشتری داشتم مدت زمان را به ۱۰ الی ۱۱ ساعت افزایش دادم و در ماههای منتهی به برگزاری آزمون کنکور تا ۱۲ ساعت هم رسید.

نفر اول کنکور سراسری ارشد در خصوص تغییر فرمت سوالات آزمون و چالش‏هایی که در مدیریت سر جلسه وجود دارد نیز گفت: اگر به درصد پاسخگویی به سوالات داوطلبان نگاه کنید خواهید دید که تقریبا سخت‌ترین کنکور۱۲سال اخیر برای امسال بوده است. ویژگی کنکور رشته عمران این است که ۵٠ درصد آزمون را توسط داوطلب در سر جلسه مدیریت شود یعنی اینکه از سوال سخت به راحتی عبور کرده و وقت آزمون را بیهوده تلف نکنید و به سراغ پاسخ به سوالات متوسط و ساده بروید چرا که در آزمون عمران واقعا وقت طلاست. (صداو سیمای مرکز اراک)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =