واگذاری زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان/چرا صنایع بزرگ استان مرکزی دانش بنیان نشد؟

حیدری گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان واگذار می شود.

به گزارش نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ علیرضا حیدری مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان واگذار می شود.

حیدری اظهار کرد: در حال حاضر ۶۷ شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف در مجموعه شهرک های صنعتی استان مرکزی مستقر هستند.

وی ادامه داد: مجموعه صنایع بزرگ استان تاکنون با هیچ شرکت دانش بنیان قرار داد منعقد نکرده‌اند، عموما صنایع استان متکی به واحد آرندی خود هستند و عموما کارهای روتین انجام می دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی بیان کرد: آنچه کشورهای پیشرفته برای پیشرفت از آن استفاده کردند موضوع تحقیق و توسعه است که در سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز به آن اشاره شده، اگر می خواهیم اتفاق مبارکی رخ دهد باید فرآیندی تعریف شود که شرکت های دانش بنیان مجبور به فروش مجوز خود برای پرداخت حقوق و بدهی نشوند.صنایع باید شرکت های دانش بنیان را در دل فعالیت های خود جای دهند.

حیدری بیان کرد: یکی از رشته های اصلی در حوزه دانش بنیان کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی است که شرکت هایی در استان در این زمینه فعالیت دارند اما مجموعا ۸ شرکت دانش بنیان در این راستا شکل گرفته است.در رشته صنایع فرهنگی و خلاق و علوم انسانی استان مرکزی هیچ شرکت دانش بنیانی فعالیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تحقیق و توسعه به عنوان محور اصلی فعالیت دانشگاه ها است و عدد یک و نیم درصدی سهم استان از شرکت های دانش بنیان کشور یعنی اینکه دانشگاه توانسته نخبه خود را به سمت دانش بنیان هدایت کند.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *