سرمایه‌گذاری روی اقدامات تروریستی در ایران مثل کف روی آب است

سفیر اسبق ایران در افغانستان با اشاره به اعدام عبداللطیف مرادی به اتهام قتل دو روحانی در حرم رضوی گفت: مسیری که تروریسم با بهره گیری از عناصر تکفیری در پیش گرفته، مثل کف روی آب است.

به گزارش نارخبر؛ ابوالفضل ظهره‌وند سفیر اسبق ایران در افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به اعدام یک عنصر وهابی تکفیری که در حرم رضوی اقدام به قتل دو طلبه کرده بود، اظهار داشت: فردی که دیروز اعدام شد و به سزای عملش رسید، یک اقدام کوری بود که استکبار انجام داد و سعی کرد از عناصر فریب خورده حداکثر استفاده را بکند.

وی با تاکید بر اینکه استکبار و تروریسم در نوع انتخاب مکان و محاسبه زمان در انجام این اقدام تروریستی اشتباه کردند، گفت: عاملان این اقدام وحشیانه نه نوع زمان و نه محل مناسبی را برای این اقدام وحشیانه انتخاب کردند چون در آستانه مقدسی بود که نه صرفاً به جهان اسلام بلکه متعلق جهان بشیریت بود؛ بر همین اساس این اقدام تروریستی به ضد خودشان تبدیل شد.

سفیر اسبق ایران در افغانستان تصریح کرد: اخلاق خواستگاه بشر است و انسان با فطرت الهی که دارد، نیازمند به منابعی است که این اخلاق را مجسم و عملیاتی کند و در عمل این اخلاق را نشان می دهد.

ظهره‌وند با بیان اینکه امام رضا نقطه کانونی برای عالم بشریت است، بیان داشت: این اقدام تروریستی نشان داد این‌ها عناصر فریب خورده‌ای توسط شیاطین هستند و هدفی که آن ها دنبال می‌کردند به ضد خودشان تبدیل شد و سرانجام این فرد به سزای عمل خود رسید.

وی این مسئله را بیانگر استیصال استکبار جهانی و در راس آن آمریکا دانست، افزود: جریان استکبار و تکفیری ها سعی می کنند از عناصر فریب خورده برای برهم زدن انسجام ملی و محیط داخلی کشور استفاده کنند که سر انجام این اقدام به وحدت، مظلومیت اهل بیت(ع) و مظلومیت پیروان اهل بیت ختم شد. 

* توسل به تروریسم منافع استکبار و تکفیری‌ها را تامین نمی‌کند 

سفیر اسبق ایران در افغانستان در پاسخ به این سوال که «دستگیری و محاکمه عاملان اقدامات تروریستی در کشور چه پیامی برای استکبار و تکفیری‌ها دارد؟» گفت: این اقدامات جز جنبه های منفی برای استکبار و تکفیری ها آورده ای ندارد؛ اساساً مسیر تروریستم که در آن از عناصر تکفیری به عنوان ابزارهای متحجر بهره می‌گیرد، جواب نمی دهد و باید از آن عبور کنند چرا که سرمایه‌گذاری روی اقدامات تروریستی در ایران مثل کف روی آب است.

* شرایط بهم ریخته اروپا نتیجه استفاده ابزاری از جریانات تکفیری است

ظهره‌وند افزود: اقدامات تروریستی تا امروز به ضد جبهه استکبار و تکفیری‌ها تبدیل شده است؛ با توجه به اینکه طراحی این ماجرا در رژیم صهیونیستی است، امروز آثار خودش را در جامعه خودشان نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه توسل به تروریسیم و ابزار تروریسم نمی تواند ختم به منافع فردی و حزبی شان شود، گفت:این اقدامات هزینه هایی را به کشورهای هدف تحمیل می کند اما در نهایت دامنگیر خودشان می شود.

سفیر اسبق ایران در افغانستان در پایان گفت: استفاده از نئونازی در اوکراین و شرایط بهم ریخته‌ای که در اروپا شاهد آن هستیم و ناامنی که روز به روز عمیق‌تر می شود نتیجه استفاده ابزاری از جریانات تکفیری و موضوعی به نام تروریسم است که تا امروز خروجی جز ناامنی بیشتر در محیط بین الملل شاهد آن نیستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *