مسئولیت پذیری اجتماعی در جامعه افزایش یابد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی گفت: مسئولیت پذیری اجتماعی باید در جامعه افزایش یابد که سازمانهای مردم نهاد در این زمینه نقش بسزایی دارند، زیرا دولت بدون مشارکت مردم نمی‌تواند کشور را اداره کند

«به گزارش نارخبر به نقل از ایرنا ؛حجت الاسلام فخری» در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور مسئولان شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف به این معناست که خوبی‌ها و آنچه به نفع مردم است، در جامعه گسترش یابد که در روس اجرای آن محدودیتی وجود ندارد.

وی بیان کرد: از هر روش منطقی و عاقلانه‌ای می‌توان در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد و تمام آحاد جامعه به ویژه مسئولان نسبت به این موضوع باید احساس وظیفه کنند.

به گفته دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی، فقدان امر به معروف در جامعه آسیب‌های جدی از جمله مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی در پی دارد که نتیجه آن افزایش آمار طلاق، اعتیاد و فساد می‌شود، اگر جامعه‌ای نسبت به امر به معروف بی تفاوت شد، افزایش آسیب‌ها دور از انتظار نیست.

فخری ادامه داد: مسئولیت پذیری اجتماعی باید در جامعه افزایش یابد که سازمانهای مردم نهاد در این زمینه نقش بسزایی دارند چراکه حکومت بدون مشارکت مردم نمی‌تواند کشور را اداره کند.

وی تصریح کرد: یکی از آسیب‌های جدی در زمینه تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی، عدم شناخت از امر به معروف بوده که باید در دستور کار قرار گیرد و نهادهای مربوط باید اقدامات اساسی در این راستا را انجام دهند.

امام جمعه ساوه در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ و دین در جامعه اولویت بوده و تمام مردم و مسئولان باید نسبت به امر به معروف احساس وظیفه کنند،  هر موضوعی که دین آن را معروف بداند به رسمیت شناخته شده و امر به معروف امر به دستوراتی است که خدای تعالی آن را به رسمیت شناخته است.

حجت‌الاسلام «جعفر رحیمی» بیان کرد: استفاده از امکانات تفریحی ورزشی در راستای غنی سازی اوقات فراغت باید در اولویت قرار گیرد و باید برای ۵۷ هزار دانش آموز در اوقات فراغت تابستان برنامه ریزی کرد تا گرفتار آسیب های اجتماعی نشوند.

وی ادامه داد: تصمیم گیری برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، نوجوانان و جوانان از پروژه های عمرانی مهمتر است چراکه بی توجهی به فعالیت‌های فرهنگی و موضوع مهم اوقات فراغت موجب افزایش آمار آسیب های اجتماعی خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ساوه نیز در این جلسه گفت: نامگذاری یک روز از سال به عنوان روز ساوه از مطالبات استاندار مرکزی است، نامگذاری پروژه هایی که در سطح شهر اجرا می‌شود یکی از موضوعاتی است که شورای فرهنگ عمومی می‌تواند در این خصوص سیاست گذاری کند.

«مهدی الیاسی» بر امر غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید در ارائه خدمات و امکانات در زمینه اوقات فراغت دانش‌آموزان اهتمام ویژه داشته باشند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *