وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت‌گذاری و خرید مازاد گوشت و مرغ برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد

نظری عضو کمیسیون جهاد کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از اجرای مردمی سازی یارانه‌ها تولیدات کنندگان بخش کشاورزی با مشکلاتی مواجه شده‌اند گفت: لازم است وزارت جهاد کشاورزی در این شرایط بیشتر در میدان باشد و برای تأمین سرمایه در گردش و قیمت‌گذاری و خرید مازاد تولید گوشت و مرغ برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد.

به گزارش نارخبر به نقل از علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: مردمی سازی یارانه‌ها جراحی سخت در اقتصاد کشور بود به‌گونه‌ای که از یک طرف به سفر مردم و از طرف دیگر اقشار مختلف را در بر می‌گرفت.

نظری با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی بیشترین مصرف‌کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی بود، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور و بازارهای جهانی تهیه ارز مورد نیاز برای تأمین نهاده به شیوه گذشته و با ارز ترجیحی خیلی سخت شده بود .

وی با تأکید بر اینکه این جراحی بعضی مشکلاتی را برای تولیدکنندگان خصوصا در زمینه تولیدات بخش کشاورزی ایجاد کرده است ادامه داد: نیاز است با تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های که گرفته می‌شود از مشکلات اجرای این طرح کاسته شود.

عضو کمیسیون جهاد کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لازم است وزارت جهاد کشاورزی بیشتر در میدان باشد و برای تأمین سرمایه در گردش و به حرکت درآوردن چرخ های تولید در حوزه کشاورزی، در زمینه قیمت‌گذاری و خرید مازاد تولید گوشت و مرغ برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد.

نظری با بیان اینکه بخش از مشکل هم به دلیل عدم اعتبار در اختیار دولت است افزود: پیگیری می‌کنیم تا جایی که در توان دولت است آسیب‌ها و مخاطرات را به حداقل برسانیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس هم بحث نظارتی را دارد تلاش می‌کند اخبار و اطلاعات را که از تولید در بین مردم و تولیدکنندگان به دست می آوریم را برای اجرای درست تصمیم‌ها در اختیار دولت قرار دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *