پنج شهرستان استان مرکزی در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک گفت: براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنج شهرستان استان مرکزی در وضعیت آبی و هفت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند.

به گزارش نارخبر دکتر سید « محمد جمالیان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های اراک، خمین، خنداب، شازند و ساوه در وضعیت آبی و شهرستان‌های آشتیان، تفرش، فراهان، دلیجان، محلات، کمیجان و زرندیه در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: هفته گذشته وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرستان شازند، زرد بود که اکنون به رنگ آبی تغییر یافته و هیچ یک از شهرستان‌های استان مرکزی در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: روند شیوع ویروس کرونا در کشور افزایشی اما در استان مرکزی ثابت است، هر چند که این شرایط شکننده است و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی آحاد مردم در این شرایط الزامی است.

دکتر جمالیان عنوان کرد: با برگزاری آزمون کنکور دانشجویان‌ و همچنین سفر حج و زیارت این نگرانی وجود دارد که روند شیوع بیماری و میزان بستری‌ها در کشور و به تبع آن در استان افزایش یابد که انتظار می‌رود تعامل و همکاری مناسبی در این راستا شکل بگیرد و آحاد مردم نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پایبندی بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: اکنون بیماری ویروسی در کشور و به تبع آن در استان شایع شده که تمام گروه‌های سنی را درگیر می‌کند و انتظار می‌رود مردم، ضمن رعایت بهداشت فردی از جمله شست و شوی مداوم دست‌ها، مایعات فراوان بنوشند تا روند بیماری کاهش یابد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *