سردرگمی صهیونیست‌ها ؛ بحران کابینه و تهدیدهای امنیتی حین میزبانی از بایدن

مقام ارشد پلیس رژیم موقت صهیونیستی گفت که تل‌ آویو برای حملات احتمالی حین سفر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی آماده می‌شود.

به گزارش نارخبر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالیکه صهیونیست‌ها دچار بحران کابینه  شده‌اند، یک مقام ارشد پلیس رژیم موقت صهیونیستی روز یکشنبه گفت که تل‌ آویوبرای حملات احتمالی حین سفر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی آماده می‌شود.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» «کوبی شبتای» کمیسر پلیس در یک نشست توجیهی به مقامات ارشد امنیتی  این رژیم گفته که تعداد نیروها را در خیابان‌ها افزایش دهند و سطح هوشیاری خود را حفظ کنند. وی از خنثی شدن ده‌ها حمله تروریستی در شهرهای بزرگ فلسطین اشغالی خبر داد.

گفته می‌شود که رژیم موقت صهیونیستی برای موجی از حملات احتمالی در جریان سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در روزهای آینده آماده می‌شود.

پلیس رژیم موقت صهیونیستی در حال بررسی این احتمال است که گروه‌های فلسطینی ممکن است در زمانی که رئیس جمهور آمریکا در اراضی اشغالی حضور دارد، حمله کنند و همچنین رویدادهایی را که میزبان هزاران نفر در تعطیلات تابستانی هستند، هدف قرار دهند.

کوبی شبتای مدعی شد: «یگان ضد ترور در هفته‌های گذشته تعدادی از مظنونان را دستگیر کرده است که برخی از آنها در شهرهای بزرگ آماده حمله بودند.»

این منبع گفت: «پلیس آماده است تا با استفاده از منابع، جوخه‌های تروریستی را خنثی کند و هرگونه حمله را درهم شکند.»

از هفته‌ها قبل و با وجود بحران کابینه رژیم صهیونیستی که در آستانه فروپاشی بود، بایدن بر قصدش برای سفر به فلسطین اشغالی تاکید کرده و آن را لغو نکرد. حالا هم با وجود انحلال کنست و آمادگی‌ها در تل‌آویو برای برگزاری انتخابات زودهنگام، هماهنگی‌های کاخ‌سفید با تل‌آویو برای این سفر ادامه دارد.

در حالیکه دولت بایدن از مسئولیت و نقش لاپید حمایت می‌کند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا بعد از انحلال کنست اعلام کرد که حمایت از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی و رهبران مخالفان کابینه فعلی تل‌آویو را بررسی خواهد کرد.

چندی قبل «توماس نایدس» سفیر واشنگتن در تل‌آویو، در گفت‌و‌گو با روزنامه عبری «اسرائیل هیوم» هدف از سفر «جو بایدن»  به منطقه را تشریح کرد.

 نایدس اظهار داشت که هدف از سفر ماه آینده بایدن به منطقه تقویت روابط  (رژیم) اسرائیل و عربستان سعودی است. نایدس در ادامه اظهارات خود اضافه کرد که بایدن تلاش خواهد کرد «چارچوب امنیتی منطقه» را توسعه دهد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *