حمایت از تولید برنامه اولویت‌دار دستگاه قضایی است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: حمایت همه جانبه از تولید برنامه اولویت‌دار دستگاه قضا است و در این راستا تعامل مطلوبی بین دادستانی و واحدهای تولیدی استان ایجاد شده است.

به گزارش نارخبر به نقل از ایرنا، «ربیع‌الله قربانی» شامگاه یکشنبه در جریان بازدید مسئولان قضائی ساوه از شرکت دانش بنیان داروسازی واقع در شهر صنعتی کاوه، افزود: حمایت از تولید دانش‌بنیان و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در راستای تحقق شعار سال با جدیت در دستگاه عدلیه استان مرکزی جریان دارد. 

وی بیان کرد: فعالیت بر مدار قانون و ضوابط تعیین شده در زمینه تولید و ورود مواد اولیه یکی از اولویت‌های واحدهای تولیدی در راستای همکاری با دستگاه قضایی محسوب می‌شود.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی، شرکت دانش بنیان داروسازی از نظر قضایی و حقوقی مشکل خاصی ندارد و تولیدات این واحد مبتنی بر دانش و فناوری روز است.

قربانی ادامه داد: این واحد تولیدی در بُعد علمی و فنی نقش بازیافت یک ماده مخدر براساس فرآیندهای تولیدی که به یک دارو تبدیل می‌شود به خوبی عمل کرده و فعالیت آن که در سلامت مردم جامعه نقش دارد و موجب جلوگیری از واردات داروهایی به کشور می شود که توان تولید داخلی آن در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه نیز در این بازدید گفت: این شرکت داروسازی یکی از واحدهای تولیدی موفق و امانتدار در حوزه فعالیت تولید دارو از ورود مواد اولیه تا تولید کامل است.

«مجید علیپور » افزود: شفافیت عملکرد این مجموعه تولیدی در ورود مواد اولیه تا تولیدکننده ماده موثره دارو با حضور بازرسان و نمایندگان دستگاه قضایی و سازمان غذاو دارو به طور مستمر مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروسازی نیز با اشاره به اینکه این واحد تولیدی یکی از شرکت‌های مهم در حوزه تولید مواد موثر داروی کشور است، گفت: یکی از افتخارات کشور  این است که به همت متخصصان و تولیدکنندگان ایرانی بعد از انقلاب توانستیم مواد موثره دارو را در داخل تولید کرده و از وابستگی به سایر کشورها خارج شویم.

«حمیدرضا علیپور» با بیان اینکه این واحد تولیدی یکی از ۸۰ شرکت تولید کننده در حوزه مواد موثره دارویی کشور است، گفت: صنعت دارویی ایران مفتخر است که حدود ۷۲ درصد از مواد موثره دارویی کشور توسط شرکت‌های دارویی داخلی تولید می‌شود.

وی با تاکید بر تقویت تولید و توسعه کسب و کار گفت: در حال حاضر در این واحد تولیدی برای ۳۳ نفر فرصت شغلی مستقیم ایجاد شده است که با بهره گیری از دانش بالا و فناوری روز حتی بدترین ماده اولیه با درجه ناخالصی بالا را به بهترین ماده با کیفیت بالا تبدیل می‌کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهار =