سفارشی برای شب و روز عرفه از زبان آقامجتبی تهرانی

مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی استاد اخلاق می‌فرماید: در باب دعا آمده است که برای غیر، خوب دعا کنید. روایت متعدد من دیدم که اگر برای غیر دعا کنید، صد هزار برابر خدا به شما عنایت می‌‎کند.

به گزارش نارخبر، فردا شنبه ۱۸ تیرماه روز عرفه است؛ روزی که مردم با نجوای دعای عارفانه امام حسین(ع) در جای جای این کره خاکی با خداوند راز و نیاز می‌کنند. مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی استاد اخلاق در یک سخنرانی توصیه‌هایی درباره شب و روز عرفه داشت.

این استاد اخلاق می‌گوید: «در روایت دارد عبادت در شب عرفه معادل صد و هفتاد سال عبادت است. چه موقعیت خوبی. آن روایتی را که از امام صادق صَلَوَاتُ ‎اللَّهِ ‎عَلَیهِ است که «مَنْ‏ لَمْ‏ یُغْفَرْ لَهُ‏ فِی‏ شَهْرِ رَمَضَانَ لَمْ یُغْفَرْ إِلَى قَابِلٍ إِلَّا أَنْ یَشْهَدَ عَرَفَهَ». می‎‌دانی یعنی چی؟ یعنی آن کسانی را که عقب مانده بودند از ماه رمضان یعنی در ماه رمضان نتوانستند کاری کنند و از آن مغفرت ماه مبارک رمضان نتوانستند بهره بگیرند، این واماندگان و عقب ماندگان بهترین فرصتشان عرفه است.

خوب دقت کنید چه می‌گویم. بهترین فرصت آن‌ها عرفه است. فرصتی بسیار خوب در شب عرفه و روز عرفه از نظر فضیلت داریم. لذا به دوستان می‌‎خواهم سفارش کنم. تنها نه دعا برای خودتان بلکه در شب و روز عرفه برای دوستان خود دعا کنید. از ظهر به بعد سراغ خودتان بروید.

در باب دعا دارد به اینکه برای غیر، خوب دعا کنید. روایت متعدد من دیدم که اگر برای غیر دعا کنید، صد هزار برابر خدا به شما عنایت می‌‎کند.

عبدالله بن جندب، یکی از اصحاب ائمه(ع) در عرفه هر چه دعا می‌کند برای غیر است. رفیقش گفت آقا تمام شد، آفتاب غروب کرد. برای خودت یک چیزی بخواه. گفت از مولایم موسی بن جعفر(ع) شنیدم به اینکه برای غیر دعا کردن صد هزار برابر بهتر است. صد هزار برابر مقبول را که رها نمی‌‎کنم یکی برای خودم دعا کنم که معلوم نیست چی می‌شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *