امامان جمعه سراسر کشور : اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

اهم سخنان امامان جمعه سراسرکشور در خطبه های این هفته نماز جمعه درباره موضوعاتی همچون اهمیت واقعه غدیر ، مسئولیت مهم نظارت بر قانون از سوی شورای نگهبان ، پیگیری وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه و نیز در پیش بودن بهبود وضعیت اقتصادی در مقابل گرانی از دیگر مسایل مطرح در سخنرانی ها به شمارمی آمد.

به گزارش نارخبر به نقل از گروه اخبار استان های ایرنا ، بیان این موضوع که ابراز علاقه به حضرت علی(ع) و جشن گرفتن به واسطه واقعه تاریخی غدیر خم بدون شناخت دکترین سیاسی ایشان و ارائه تعریفی سکولار از این واقعه قابل قبول نیست، از جمله نکاتی بود که بیشتر ائمه جمعه در خطبه های خود بدان تاکید کردند .

در همین راستا  آیت الله سید احمد علم الهی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم منور رضوی برگزار شد ، گفت : بعد از رحلت پیامبر اعظم (ص) ارتباط خداوند با جامعه از طریق وحی منقطع شد و عده‌ای فقط به قرآن اکتفا کردند ولی ارتباط خدا با جامعه از مسیر امامت برای مدیریت آن باید ادامه پیدا می‌کرد چون امامت، تداوم وحی است.

وی با اشاره به ولادت حضرت امام هادی (ع) که در کودکی به مقام امامت رسیدند اضافه کرد: سه نفر از امامان ما در کودکی به مقام امامت رسیدند که نشان دهنده این است که امامت، انتخابی و انتصابی نیست بلکه این مقام، ساختاری است.

امام جمعه مشهد گفت: بر همین اساس، واقعه غدیر نیز نشان دهنده جریان امروز ماست زیرا ثابت می‌کند دکترین سیاسی در افکار و اندیشه بشریت باید در اختیار رهبری باشد که به دور از خطا و اشتباه برای مدیریت جامعه است زیرا بر اساس فطرت بشریت نمی‌توان از رهبری خطا کار تبعیت کرد و امروز جامعه از مدرنیته و پسامدرنیسم که نتیجه ای جز خیانت و چپاول نداشته خسته است.

سه روز دیگر یعنی هجدهم ذی الحجه هجری قمری مصادف با سالروز واقعه غدیر خم است که در آن رسول گرامی اسلام در سال دهم هجرت و به هنگام بازگشت از آخرین سفر حج خود معروف به حجه الوداع در منطقه غدیر خم حضرت علی (ع) را ولی، امام، رهبر و پیشوای بعد از خود معرفی و مسلمانان نیز با ایشان بیعت کردند.

امامان جمعه سراسر کشور : اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

امام جمعه زاهدان: غدیر می‌تواند محور وحدت جامعه اسلامی باشد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان  و امام جمعه زاهدان گفت: واقعه مهم و تاریخی غدیرخم در امتداد نبوت، ادامه راه نبی مکرم اسلام، اکمال دین و اتمام‌ نبوت و میراث ماندگار پیامبر اسلام(ص) بوده که می‌تواند محور وحدت جامعه اسلامی باشد.

آیت الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان با بیان اینکه دین اسلام بدون امامت و ‌ولایت ناقص است، اظهار داشت: آن قدر این مساله اهمیت دارد که پیامبر اسلام (ص) اگر به این دستور الهی عمل نکند، گویی رسالت خود را انجام نداده است.

امام جمعه زاهدان افزود: غدیر تنها یک حادثه و ‌واقعه نیست؛ بلکه تاریخی است که باید هزاران بار خوانده شود؛ غدیر ادامه رسالت پیامبر اسلام(ص) و مهر تاییدی بر شایستگی و ‌ایمان و اخلاص مولای متقیان امیرالمومنین (ع) است.

امام جمعه قزوین: همراهی مردم در جراحی اقتصادی دولت قابل تقدیر است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: همراهی مردم در شرایط دشوار و جراحی اقتصادی قابل تقدیر است و باید مورد حمایت ویژه و توجه دولتمردان قرار گیرند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین با تبریک پیشاپیش عیدغدیر خم افزود: از کرامت مردم باید تشکر کنیم که در اوضاع کنونی جامعه و شرایط گذار همراه با مسوولان بوده و صبوری می‌کنند. 

وی اضافه کرد:  از دولت مردمی نیز خواهش می‌کنیم در خصوص کیفیت نان و قیمت کالاهای مختلف در بازار و حتی دارو و درمان نظارت را افزایش دهند.

امام جمعه جیرفت: نظارت بر انتخابات شورای شهر توسط شورای نگهبان انجام شود

امام جمعه جیرفت خواستار یکپارچه سازی نظارت بر انتخابات های شورای شهر مانند انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان شد. 

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه جیرفت ضمن تبریک اعیاد خجسته دهه امامت و ولایت و میلاد امام هادی(ع) اظهار داشت: نظارت بر انتخابات یکپارچه و تمام نظارت ها به شورای نگهبان واگذار شود زیرا سال ها تجربه فعالیت در این زمینه را دارد.

امام جمعه جیرفت به تشکیل سالروز شورای نگهبان اشاره و تصریح کرد: دشمنان بیشترین حملات را از بدو تاسیس این نهاد تاکنون داشته اند لذا این نشان از جایگاه مهم شورای نگهبان است.

امام جمعه موقت اصفهان: غدیر خم یک مساله فرا دینی است

 امام جمعه موقت اصفهان گفت: غدیر خم یک مسأله تاریخی نیست بلکه مربوط به کل جهان و در واقع فرا دینی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به سالروز عید سعید غدیر گفت: این عید اهمیت ویژه‌ای در فرهنگ اسلام دارد.

وی ادامه داد: حضرت محمد (ص) پیامبر همه بشریت است و ولایت و جانشینی ایشان هم مسأله‌ای است که مربوط به همه دنیا و بشریت بوده و لذا یک مسأله درون دینی نیست.

امام جمعه موقت کیش : بیان واقعه غدیر روح امر به معروف است

 امام جمعه موقت کیش گفت: بیان واقعه غدیر به عنوان یکی از مهمترین حوادث تاریخ اسلام روح امر به معروف است.

حجت الاسلام عبدالرحمن یوسف پور در خطبه های نمازجمعه این هفته جزیره اظهار داشت: همانگونه که پیامبرگرامی اسلام نیز در واقعه غدیر خواستار انتقال آن به غایبان و نسل های آینده شده است امروز نیز بیان این واقعه را همانند روح امر به معروف و نهی از منکر بدانیم.

امام جمعه تبریز: خشک شدن دریاچه ارومیه به شکل تخصصی پیگیری شود

تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با ابراز تاسف از شرایط کنونی دریاچه ارومیه، گفت: وضعیت بحرانی این دریاچه دغدغه همیشگی ما و مردم آذربایجان است که به دور از مسایل حاشیه ای باید به شکل تخصصی، پیگیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، با تاکید بر اینکه دریاچه ارومیه قلب تپنده آذربایجان‌ است، افزود: در این زمینه از ریاست محترم جمهوری تقاضا داریم تا در سریع ترین زمان ممکن دستورات لازم و کافی برای اجرای مصوبات سفر استانی برای احیای دریاچه را صادر کنند.

وی اظهار داشت: نباید مسائل اقلیمی و زیست محیطی با سایر مسائل حاشیه ای پیوند زده شود و باید از منظر تخصصی این مسائل پیگیری شود تا نسبت به حفظ و حراست از نگین آبی آذربایجان برنامه های مدون و اصولی تصویب و اجرایی شود.

امامان جمعه سراسر کشور : اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

امام جمعه شهرری: سفر جو بایدن به منطقه علیه ایران وهیچ ثمری برای آمریکا ندارد

امام جمعه شهرری گفت: هیچ تردیدی نداریم سفر بایدن رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل و منطفه خاورمیانه تلاش علیه جمهوری اسلامی است اگرچه هیچ ثمری برای آنان ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه شهرری افزود: بیگانگان بدانند که خداوند پشتیبان این نظام و انقلاب بوده و تاکنون خطرهای زیادی را از این کشور دور کرده است.

وی یادآورشد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند  منطقه غرب آسیا زمینه ای برای چنین توطئه هایی را ندارد و اگر دست از پا خطا کنند جمهوری اسلامی حرکتی انجام خواهد داد که برای آنان هزینه سنگینی دارد و جبران ناپذیر است.

امام جمعه ارومیه : اجازه سو استفاده از مساله دریاچه ارومیه به دشمنان داده نشود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مردم و متولیان امور نباید اجازه دهند دشمنان از مساله دریاچه ارومیه سو استفاده کنند لذا با بصیرت و همدلی میان خود این موضوع را مدیریت کنند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های این نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: خشکسالی در سال‌های اخیر کشور و منطقه را تهدید می‌کند و این موضوع و کاهش بارش‌ها تاثیر منفی بر دریاچه ارومیه داشته است.

وی با بیان اینکه کمبود نزولات جوی مهمترین عامل در کاهش آب  دریاچه ارومیه است، گفت: مساله را قومیتی، سیاسی و امنیتی کردن اقدام صحیحی نیست و مسوولان و غیر مسوولان باید در گفتارشان به این مساله دقت کنند.

امام جمعه خمین: اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

امام جمعه خمین گفت: اقتدار امروز نظام اسلامی در جهان تبلور عیدغدیر و ولایت پذیری است.

حجت الاسلام سید قاسم میرصادقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خمین، حضور رییس جمهور آمریکا در اسرائیل را شکست خورده دانست و افزود: رییس جمهور آمریکا افزایش ایران هراسی در جهان را از اهداف حضور خود بیان کرده است.

وی بیان کرد: امنیت، مهمترین مشکل رژیم صهیونیستی است و این رژیم اشغالگر محصور شده بین چند کشور است و با کمک‌های دیگر کشورها اداره می‌شود.

امام جمعه بندرعباس: باید از ولایت دفاع منطقی و معقول کنیم

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با تبریک ولات امام هادی (ع)، گفت: باید مانند این امام (ع) از ولایت دفاع منطقی و معقول کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه ۲۴ تیرماه بندرعباس، افزود: امروز هم دشمن به مانند دوران امام هادی (ع) تهاجم خود را بر روی ولایت گذاشته و درحال کوبیدن آن است، ولایت پنجره‌ای است از غدیر بر روی ما باز شده است.

خطیب جمعه بوشهر:حق شورای نگهبان در کشور بخوبی اداء نشده است

امام جمعه موقت بوشهر گفت: شورای نگهبان هرچند که مورد هجوم خیلی از افراد است و حق آن بخوبی اداء نشده ولی در نظام اسلامی ساز و کار معمار ولایت فقیه است.

حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با گرامیداشت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهان اظهار کرد: وقتی مردم رهبری فقیه را می‎پذیرند و رهبریت امت را به مقام معظم رهبری دادند ایشان مستقیم در امور کشور دخالت نمی‎‌کنند با این حال ساز و کار دخالت در نظام جمهوری اسلامی  توسط ولایت فقیه از طریق شورای نگهبان است.

امام جمعه دامغان: روز عید غدیر ترکیب پیروی از ولایت و برائت از مشرکین است

امام جمعه دامغان گفت: ولایت بدون برائت معنا ندارد و روز عید غدیر نیز ترکیب پذیرش ولایت و برائت از باطل است تا با این ۲ اصل ولایت خالص خود را نشان دهیم.

حجت الاسلام محمدحسن رستمیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی امام خمینی (ره) دامغان برگزار شد، افزود: عید سعید غدیر خم، عید امامت و ولایت است و در این روز ولایت حضرت علی (ع) توسط رسول اکرم (ص) ابلاغ و با توجه به خطبه طولانی پیامبر اسلام در خطبه غدیریه، جایگاه ولایت تبیین شد. 

وی ادامه داد: همه مسلمانان وظیفه دارند این روز بزرگ را گرامی دارند، چرا که این عید خجسته، روز هدایت و راهنمایی است و باید در حد توان برای جوانان از اعتقاد به ولایت سخن بگوییم.

امام جمعه دزفول: بهبود وضعیت و شوک اقتصادی در مقابل گرانی و تورم در پیش است

خطیب جمعه دزفول با اشاره به اقدامات عزتمندانه دولت در مذاکرات هسته‌ای و دیپلماسی اقتصادی گفت: به زودی شاهد بهبود وضعیت و شوک اقتصادی در مقابل گرانی و تورم در کشور خواهیم بود.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه‌های نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با مشاهده اقتدار و اثرگذاری جمهوری اسلامی دچار سردرگمی و حسرت بیشتری می‌شوند.
وی با بیان اینکه اروپایی‌ها در مسائل بین المللی دست پاچه شده و مدام راهبرد عوض می‌کنند، گفت: دشمنان تصور می‌کنند با تعویض راهبرد، برنامه و نقشه می‌توانند کاری از پیش ببرند.

امام جمعه سنندج: مسوولان برای حل مشکل مسکن چاره‌اندیشی کنند

امام جمعه سنندج گفت: بسیاری از شهروندان در خصوص تامین مسکن مناسب مشکل دارند و مسوولان باید برای حل آن و مقابله با افزایش اجاره بهای مسکن چاره‌اندیشی کنند.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: شمار زیادی از خانواده های با بنیه اقتصادی ضعیف و کم درامد جامعه نمی توانند ودیعه و اجاره بها زیاد پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: برخی از صاحب خانه ها و مالکینی که خانه و مغازه برای اجاره دارند، اجاره بها را خارج از عرف افزایش داده و پرداخت آن در توان بسیاری از شهروندان نیست ، مسوولان باید با نظارت خود از افزایش خارج از عرف آن جلوگیری کنند.

امام جمعه ایلام: اقتدار ایران در سایه ولایت فقیه به جهان اثبات شده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: فروختن پهپادهای ساخت ایران به کشور قدرتمند روسیه و شناسایی و دستگیری معاون سفیر انگلیس به جرم جاسوسی نشان دهنده اقتدار و عظمت ایران اسلامی در سایه مدیریت و داریت ولایت فقیه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: زمان محمدرضاشاه با اشاره و خواست انگلیس بحرین از ایران جدا و مستقل شد و دولت وقت ایران توان مقابله با خواست انگلیس را نداشت، ولی اکنون معاون سفیر انگلیس به جرم جاسوسی و بررسی خاک منطقه ای از ایران شناسایی و بازداشت شده است.

امام جمعه موقت زنجان: ملت ایران تربیت شده مکتب حسینی هستند

امام جمعه موقت زنجان با اشاره به اینکه تمام تلاش های دشمنان تضعیف انقلاب اسلامی است و در این راه از هیچ توطئه های مضایقه نمی کنند، گفت: دشمنان با اعمال برنامه های مختلف قصد در تنگنا قرار دادن ملت ایران را دارند غافل از اینکه این ملت تربیت شده مکتب حسینی هستند.

حجت الاسلام سید یعقوب موسوی در خطبه های نماز جمعه زنجان با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلام دشمنان برنامه های متعددی را علیه نظام اسلامی به شیوه های گوناگون اجرا کرده اند، افزود: ملت ایران با بردباری و با وجود کمبودها و مشکلات فراوان به تبعیت از رهبری در برابر این توطئه ها ایستاده اند.

امام جمعه اراک: کشورهای عربی با اعتماد به آمریکا و اسرائیل به جایی نمی‌رسند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کشورهای عربی با اعتماد به آمریکا و اسرائیل به جایی نمی‌رسند و باید با وحدت و همدلی یکدیگر بلوک اسلامی ایجاد کنند.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه های عبادی سیاسی روز جمعه اراک با محکوم کردن سفر رئیس جمهوری آمریکا به اسرائیل، افزود: آمریکا و اسرائیل به دنبال نفت و گاز کشورهای عربی هستند و کشورهای عربی نباید به آنان اعتماد کنند. 

وی ادامه داد: کشورهای عربی باید به اسلام برگردند و به جای دوستی با اسرائیل و آمریکا در جهت پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی وحدت و همدلی پیشه کنند.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: کشورهای عربی نباید خود فروشی کنند، جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی آماده‌ است به شما کمک کند تا در برابر اسرائیل و آمریکا ایستادگی کنید.

امامان جمعه سراسر کشور : اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

امام جمعه ساری : دهه ولایت بهترین فرصت برای جهاد تبیین واقعه مهم غدیر است

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: دهه ولایت بهترین فرصت برای جهاد تببین و معرفی بهتر این واقعه مهم و سرنوشت ساز تاریخ اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود : اگر چه برگزاری جشن اقدام بسیار مطلوب و شایسته تحسینی است ، اما در کنار آن باید با شناخت دقیق امام علی (ع) و فلسفه غدیر، برای انتقال این فرهنگ ماندگار اسلام تلاش کرد.

خطیب جمعه ساری همچنین به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: مسوولیت مهم و خطیر نظارت بر انتخابات و قانون، دشواری کار این نهاد را در جمهوری اسلامی عیان می کند.

امام جمعه آبادان: غدیر از محورهای وحدت جامعه اسلامی است 

امام جمعه آبادان واقعه غدیر را از محورهای وحدت جامعه اسلامی دانست و گفت: این واقعه مهم و تاریخی در امتداد نبوت، اکمال دین و میراث ماندگار پیامبر اسلام(ص) است.

حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آبادان افزود: غدیر تنها یک حادثه و ‌واقعه نیست بلکه تاریخی است که باید هزاران بار خوانده شود.

وی ادامه داد: غدیر ادامه رسالت پیامبر اسلام(ص) و مهر تاییدی بر شایستگی، ‌ایمان و اخلاص مولای متقیان امیرالمومنین (ع) است.

خطیب جمعه آبادان با بیان اینکه دین اسلام بدون امامت و ‌ولایت ناقص است، اظهارداشت: آن قدر این مساله اهمیت دارد که پیامبر اسلام (ص) اگر به این دستور الهی عمل نکند، گویی رسالت خود را انجام نداده است.

امام جمعه شهر گلستان : شورای نگهبان از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است

امام جمعه شهر گلستان گفت :شورای نگهبان از ارکان اصلی نظام و حافظ جمهوریت و اسلامیت بوده و تقویت و تأیید آن، تأیید و تقویت جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام نورپور خطیب نماز جمعه گلستان درخطبه های نماز جمعه این هفته به آیه «وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» اشاره کرد وگفت : پیامبر اسلام فقط از خدا می ترسیدند و غیر از خدا از هیچ کس نمی ترسیدند. پیامبری که در اوج غربت و تنهائی در مکه مکرمه با بتها و بت پرستان مبارزه کرد. حال که ۲۳ سال از آن تاریخ گذشت و در اوج قدرت است و مردم فوج فوج در اسلام داخل می شوند و فرمانده کل قوای حجاز است.  

وی افزود:پیامبر اکرم صلی الله ازفعال شدن خط نفاق و افراد متظاهر به اسلام که زیاد هم بودند، از ضعف فکری و جهالت توده مردم هراس داشت که نتوانند پیام را بگیرند و حق را تشخیص ندهند و پیامبر را متهم کنند که داماد و پسر عمویش را انتخاب کرد.

خطیب جمعه قم: اسراییل غاصب محور شرارت در منطقه است

خطیب جمعه قم با اشاره اینکه اسرائیل غاصب محور شرارت در منطقه است، گفت:‌ دراین راستا رییس جمهور آمریکا سفر اخیر خود را از سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده و امروز دست‌های خونین و دروغین این مدعیان صلح برای مردم منطقه رو شده‌است.

آیت الله علی رضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم،  با  انتقاد از برخی سران کشورهای منطقه یادآور شد: سیاست در پیش گرفته شده عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب توسط برخی حکام منطقه در حافظه تاریخی امت اسلام و کارنامه این سران ثبت  و روزی جوانان غیور مسلمان انتقام این خیانت ها را خواهند گرفت.

وی عنوان کرد: دست‌های خونین آمریکا و مدعیان صلح از زیر آستین‌های حریری آنها بیرون آمده و امت اسلام می داند که شما طی یک قرن بیش از صد جنگ راه انداخته و خون های بیگناهی را در مناطق مختلف دنیا و بخصوص در منطقه غرب آسیا ریخته‌اید.

امام جمعه شیراز: جشن باشکوه غدیر در حرم شاهچراغ برپا شود

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به لزوم پاسداشت عید سعید غدیر گفت: همه باید کمک کنند تا در صبح روز عید غدیر در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) جشن باشکوهی برگزار شود.

آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: این گونه مشخص می‌شود که مردم شیراز فقط در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) سرآمد نیستند بلکه در برگزاری جشن ائمه اطهار (س) هم سابقه زیادی دارند.

امام جمعه شیراز افزود: صدای مردم ولایتمدار باید از این حرم مطهر شاهچراغ (ع) منعکس شود تا پیام غدیر به گوش کسانی که باید رسانده شود.

امام جمعه موقت سمنان: عید غدیر روز تثبیت انسانیت است

امام جمعه موقت سمنان گفت: عید سعید غدیر خم با معرفی جانشین پیامبر(ص) روز انسانیت و بشریت است.

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای سمنان ضمن تاکید بر تقوا و تبریک دهه ولایت بیان کرد: انسانیت در عید غدیر خم با فرستادن رسول و انتخاب جانشین پیامبر(ص) بر مردم نمایان شد و غدیر روز بزرگی برای انسانیت، بشریت و جلوگیری از گمراهی انسان است. 

وی با اشاره به اجرای برنامه های جشن در مساجد و محافل دینی در راستای الگوسازی فرهنگ غدیر در ایام عید قربان تا غدیر افزود: در عید غدیر الگوی بشریت و زندگی به مردم معرفی شد و راه مبارزه با زورگویان، استکبار و تسلیم نشدن در برابر مستبدان در زیارت هایی مانند جامعه کبیره و اعمال این ایام معرفی شده است. 

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: یکی از دلایل گرایش مردم کشور به مذهب شیعه و نورانیت جامعه ایران از برکات حضور فرزندان امام موسی کاظم(ع) است. 

امام جمعه گرگان: داشتن جامعه محجبه نیازمند کار فرهنگی بیشتر است

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: اگر می‌خواهیم جامعه محجبه شود، اقدامات فرهنگی باید در مدرسه، خانه، دانشگاه و سطح جامعه انجام شود.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان اظهارداشت: دستگاه‌هایی که کار فرهنگی می‌کنند باید به این مساله ورود کنند.

آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: مساله حجاب از ضروریات دین و اسلام است و در آیات قرآن هم مکرر به آن تاکید شده است.

امام جمعه ساوه: شورای نگهبان تامین‌کننده امنیت سیاسی نظام است

امام جمعه ساوه گفت: شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین و همچنین حافظ قانون اساسی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام «جعفر رحیمی » در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساوه، افزود: شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ تاسیس شد که این شورا نقطه تضمین و سلامت نظام و تامین کننده امنیت سیاسی می باشد.

وی بیان کرد: شورای نگهبان از هرگونه سوء استفاده و تضییع حق مردم، حتی در قالب تقلب نیز جلوگیری می‌کند، یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین در جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی است که بارها در معرض هجمه تبلیغاتی بدخواهان جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

امامان جمعه سراسر کشور : اقتدار نظام اسلامی تبلور عید غدیر است

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *