پرداخت عوارض آزادراهی راحت‌تر از همیشه با قبضینو

یکی از چالش‌هایی که بیشتر افراد زمان عبور از آزادراه‌ها با آن روبرو می‌شوند، پرداخت عوارض آزادراهی است. شاید به این فکر کنید که چرا مثل سابق، شخصی برای دریافت عوارض در باجه‌های ایستگاه آزادراه‌ها حضور ندارد

عوارض آزادراهی چیست؟

به عوارضی که راننده خودرو بعد از عبور از یک‌سری از آزادراه‌ها باید پرداخت کند، عوارض آزادراهی گفته می‌شود. در گذشته این عوارض به صورت دستی از رانندگان دریافت می‌شد اما امروزه به جز پرداخت نقدی، روش الکترونیکی نیز ارائه شده است. کلیه رانندگان باید عوارضی آزادراهی خود را بعد از تردد از آزادراه‌ها پرداخت کنند. در غیر این صورت به دلیل دیرکرد، مشمول جریمه خواهند شد.

پرداخت عوارض کدام آزادراه‌ها الکترونیکی شده است؟

تا چند سال دیگر احتمالاً پرداخت الکترونیکی در تمام آزادراه‌ها جایگزین پرداخت نقدی خواهد شد. شما باید عوارض آزادراهی خودرو را پیش از جریمه شدن، به صورت الکترونیکی پرداخت کنید. در حال حاضر فقط امکان پرداخت آنلاین عوارضی آزادراه‌های زیر به روش‌های غیر نقدی یا الکترونکی وجود دارد.

تهران ساوهتهران قمکرج قزوین
قزوین – زنجانآزادراه ارومیه – تبریز (قطعه ۴‌ام)آزادراه کاشان – نطنز – اصفهان
همت – کرجتبریز – سهندتهران – شمال (قطعه ۱)
بندرعباس – شهید رجاییآزادراه شرق سپاهانکاشان – اصفهان

بهترین و ساده‌ترین روش برای پرداخت عوارض آزادراه

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه باید از میزان عوارضی پرداختی خود مطلع شوید؟ قطعاً روش‌های مختلفی برای پرداخت عوارض آزادراه وجود دارد. طی این چند سال اخیر اپلیکیشن‌ها محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده‌اند. به همین دلیل بهترین راه پرداخت عوارض آزادراهی، استفاده از برنامه‌های موبایلی آنلاین مانند قبضینو است. برای مشاهده میزان عوارض آزادراهی می‌توانید از سرویس استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی قبضینو استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از طریق گوشی عوارض آزادراهی خودروتان را پرداخت کنید، می‌توانید از سرویس استعلام عوارض آزادراهی با جزئیات اپلیکیشن قبضینو استفاده کنید. سپس مراحل را به شکل زیر انجام دهید.

· برای استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی قبضینو با شماره پلاک نیاز است وارد سایت یا نرم‌افزار موبایلی قبضینو شوید.

· عوارض آزادراه را از بین خدمات خودرو انتخاب کنید.

· شماره پلاک خودروی خود را به شکل صحیح وارد کنید.

· گزینه استعلام عوارض آزادراه را انتخاب کنید.

· در نهایت نتیجه استعلام همراه با جزئیات کاملی مانند تعداد و مبلغ کل پرداختی قابل نمایش است.

مزایای پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه با سامانه قبضینو

اگرچه جایگزینی پرداخت الکترونیکی به‌جای دستی مشکلات زیادی برای کارکنان در باجه‌های ایستگاه عوارضی پیش آورده است اما مزیت‌های زیادی برای رانندگان داشته است. در ادامه به این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم.

· مشاهده جزئیات عوارض آزادراهی

· تسویه آنی عوارض آزادراهی

· تردد آسان در آزادراه‌ها بدون نیاز به توقف

· کاهش صف‌های انتظار طولانی در ایستگاه‌های عوارضی

· مصرف سوخت کمتر

· حفظ محیط‌زیست و استفاده کمتر از ترمز

پرداخت عوارض آزادراهی راحت‌تر از همیشه با قبضینو

جدول نرخ عوارض آزادراهی ۱۴۰۱

اگر زیاد از مسیر آزادراه‌ها عبور می‌کنید. احتمالاً بد نباشد که بدانید عوارض آزادراه برای خودروهای سواری، وانت، مینی‌بوس، کامیونت، اتوبوس، کامیون، تریلی و نفت‌کش در مسیرهای مختلف به چه صورت است. برای آشنایی بیشتر به جدول‌های زیر نگاهی بیندازید. (قیمت‌ها بر اساس تومان است.)

نام آزادراهنام قطعهنوع مسیرنرخ عوارض (قیمت‌ها به ریال است)
سواریوانتمینی‌بوسکامیونتاتوبوسکامیونتریلینفت‌کش
تهران-قمرفت / برگشت۱۲.۰۰۰۱۲.۰۰۰۲۴.۰۰۰۲۴۰۰۰۳۶.۰۰۰۳۶.۰۰۰۴۸.۰۰۰۴۸.۰۰۰
کرج- قزویننیک‌کالارفت / برگشت۴.۰۰۰۴.۰۰۰۸.۰۰۰۸.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۶.۰۰۰۱۶.۰۰۰
آبیک۴.۰۰۰۴.۰۰۰۸.۰۰۰۸.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۶.۰۰۰۱۶.۰۰۰
محمدیه۴.۰۰۰۴.۰۰۰۸.۰۰۰۰۸.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۲.۰۰۰۱۶.۰۰۰۱۶.۰۰۰
قزوین-زنجانکنارگذر قزوینبرگشت۲۰.۰۰۰۲۵.۰۰۰۲۵.۰۰۰۲۵.۰۰۰۳۰.۰۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۰۳۰.۰۰۰
قزوین – زنجانرفت / برگشت۳۵.۰۰۰۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۸۵.۰۰۰۹۰.۰۰۰۹۰.۰۰۰۱۶۰.۰۰۰۱۶۰.۰۰۰
تاکستان-زنجانرفت / برگشت۲۵.۰۰۰۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۶۵.۰۰۰۷۰.۰۰۰۷۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰
قزوین-ابهر و خرم درهرفت / برگشت۲۵.۰۰۰۳۵.۰۰۰۳۵.۰۰۰۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۹۰.۰۰۰۹۰.۰۰۰
ابهر و خرم دره – زنجان
تاکستان – ابهر و خرم درهرفت / برگشت۱۵.۰۰۰۲۵.۰۰۰۲۵.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰
قزوین – تاکستان
تهران-ساوهقطعه تهران – رباط کریم (احمدآباد)رفت / برگشت۳.۷۸۰۴.۷۲۰۴.۷۲۰۵.۶۷۰۵.۶۷۰۵.۶۷۰۷.۵۶۰۷.۵۶۰
قطعه تهران – رباط کریم (اکبر آباد)رفت / برگشت۳.۴۹۰۴.۳۶۰۴.۳۶۰۵.۲۳۰۵.۲۳۰۵.۲۳۰۶.۹۷۰۶.۹۷۰
قطعه تهران- رباط کریم (الارد)رفت / برگشت۷.۸۵۰۹.۸۱۰۹.۸۱۰۱۱.۷۷۰۱۱.۷۷۰۱۱.۷۷۰۱۵.۷۰۰۱۵.۷۰۰
قطعه تهران – رباط کریم (رباط کریم)رفت / برگشت۴.۸۸۰۶.۱۱۰۶.۱۱۰۷.۳۳۰۷.۳۳۰۷.۳۳۰۹.۷۷۰۹.۷۷۰
قطعه رباط کریم – ساوهرفت / برگشت۲۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۵.۰۰۰۴۵.۰۰۰۴۵.۰۰۰۷۵.۰۰۰۷۵.۰۰۰
ارومیه – تبریز (قطعه ۴)ارومیه – تبریزرفت / برگشت۹۰.۰۰۰۱۰۰.۰۰۰۸۰.۰۰۰۱۵۰.۰۰۰۱۸۰.۰۰۰۲۰۰.۰۰۰۴۰۰.۰۰۰
بندرعباس- شهید رجاییرفت / برگشت۱۲.۰۰۰۱۲.۰۰۰۲۴.۰۰۰۲۴.۰۰۰۳۶.۰۰۰۳۶.۰۰۰۴۸.۰۰۰۴۸.۰۰۰
تهران شمال (قطعه ۱)ساعت عادیرفت / برگشت۳۰۰.۰۰۰۴۰۰.۰۰۰۴۱۰.۰۰۰۴۱۰.۰۰۰۴۶۰.۰۰۰۴۶۰.۰۰۰۴۶۰.۰۰۰۴۶۰.۰۰۰
ساعت پیکرفت / برگشت۴۰۰.۰۰۰
همت – کرجگرمدرهرفت۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۸۰.۰۰۰۸۰.۰۰۰۸۰.۰۰۰۸۰.۰۰۰
گرمدرهبرگشت۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰
همت
کاشان- نطنز- اصفهانکاشان – نطنزرفت / برگشت۴۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰
نطنز – اصفهانرفت / برگشت۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۰
کنارگذر شرقی اصفهانقطعه ۱رفت / برگشت۱۲۰.۰۰۰۱۵۰.۰۰۰۱۴۰.۰۰۰۱۸۰.۰۰۰۱۶۰.۰۰۰۲۰۰.۰۰۰۳۵۰.۰۰۰۳۵۰.۰۰۰
تبریز – سهندرفت / برگشت۳۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۴۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰۹۰.۰۰۰۹۰.۰۰۰

مهلت زمان پرداخت عوارض آزادراهی

تا چند وقت قبل به این صورت بود که پس از تردد و در صورت عدم پرداخت عوارض، پیامک یادآوری توسط پلیس به مالک خودرو ارسال می‌شد. در صورت عدم پرداخت عوارض تا ۲۴ ساعت پس از تردد، برای بار دوم پیامک یادآوری به مالک خودرو ارسال می‌شد. در صورت عدم اقدام به پرداخت تا ۴۸ ساعت پس از پیامک دوم، پیامک سوم از طرف پلیس ارسال می‌شد. درصورتی‌که مالک خودرو با هیچیک از این هشدارها نسبت به پرداخت اقدام نمی‌کرد، مراحل اعمال قانون اجرا می‌شد و مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه عدم پرداخت عوارض به مبلغ اصلی عوارض آزادراه (محل تردد) اضافه می‌شد.

به دلیل مشکلات ناشی از تسویه و درخواست مردم، مهلت پرداخت عوارض آزادراه به ۱۵ روز افزایش پیدا کرده است. حالا شما فرصت دارید تمام عوارض آزادراهی خود را تا ۱۵ روز پس از تردد پرداخت کنید، اما بعد از این مدت زمان، جریمه عدم پرداخت برای شما ثبت خواهد شد و علاوه بر عوارض آزادراهی باید نسبت به جریمه دیرکرد عوارض اقدام کنید.

مبلغ جریمه عدم پرداخت

اگر به موقع عوارض آزادراه‌ها را پرداخت نکنید، به عنوان راننده بد حساب شناخته می‌شوید. مبلغ جریمه پرداخت نکردن عوارض آزادراهی برای خودروهای سواری، وانت، کامیونت و مینی‌بوس ۴۲ هزار تومان، اتوبوس و کامیون دو محور ۵۲ هزار تومان و برای کامیون سه‌محور، تریلی و نفت‌کش ۹۴ هزار تومان در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید برای پرداخت مبلغ عوارض آزادراهی و جریمه آن از اپلیکیشن‌های معتبری مانند قبضینو استفاده کنید.

چگونه جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی را در سریع‌ترین زمان پرداخت کنیم؟

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌ای که کاش روش ساده و آسانی برای پرداخت جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی وجود داشت و می‌توانستید در هر زمان از آن استفاده کنید؟ قبضینو برای راحتی حال کاربران در کنار خدمات متعدد خود، سرویس دیگری را نیز ارائه کرده که شما می‌توانید به کمک آن، از مبلغ خلافی خودرو باخبر شوید و هم‌چنین مبلغ عدم پرداخت خلافی را هم پرداخت کنید. نام این سرویس، استعلام خلافی خودرو با پلاک است.

· استعلام ریز خلافی خودرو با پلاک، با جزئیات و تسویه آنی

· استعلام مجموع خلافی خودرو بدون نیاز به احراز هویت

· استعلام رایگان خلافی خودرو با شناسه قبض و پرداخت

استعلام خلافی خودرو با پلاک

اگر برایتان مشاهده ریز خلافی خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌خواهید متوجه شوید هر جریمه رانندگی را کجا و چه وقت مرتکب شده‌اید و یا برای کدام عوارض مشمول جریمه دیرکرد شده‌اید، می‌توانید از سرویس استعلام خلافی خودرو با جزئیات استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس به کد ملی و شماره موبایل صاحب اصلی خودرو نیاز دارید. در غیر این صورت امکان گرفتن استعلام خودرو با این روش وجود ندارد. هم‌چنین حتی می‌توانید تمام مبلغ بالای خلافی خودرو را یکجا پرداخت نکنید، بلکه آن را تقسیط کنید و به مرور و پیش از جریمه شدن پرداخت کنید.

استعلام تجمیع خلافی خودرو

گاهی اوقات به اطلاعات صاحب خودرو دسترسی ندارید و هم‌چنین در شرایطی هستید که باید خلافی خودرو را یکجا و در لحظه پرداخت کنید، در این موقعیت می‌توانید از سرویس استعلام تجمیع خلافی خودرو استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس، به اطلاعات صاحب خودرو نیازی ندارید و می‌توانید کل مبلغ خلافی را تنها با یک رمز پویا پرداخت کنید. تسویه جرایم رانندگی به صورت آنی انجام می‌شود و نیازی نیست برای اطمینان از پرداخت شدن جریمه‌های عدم پرداخت عوارض آزادراهی پیگیری کنید.

استعلام رایگان خلافی خودرو با شناسه قبض و شناسه پرداخت

اگر از راه‌های درون‌شهری و برون‌شهری زیادی تردد دارید اما به تازگی پیامک جریمه دریافت کردید، یعنی باید خلافی خود را پیش از دو برابر شدن مبلغ جریمه پرداخت کنید. برای پرداخت رایگان قبض جریمه می‌توانید از سرویس پرداخت خلافی با شناسه قبض قبضینو استفاده کنید. با این سرویس می‌توانید از مبلغ خلافی با خبر شوید.

پرداخت عوارض آزادراهی راحت‌تر از همیشه با قبضینو

اعتراض به عوارض آزادراهی

گاهی می‌بینیم که افراد نسبت به محاسبه عوارض الکترونیکی در آزادراه کشور اعتراض دارند. یعنی از آزادراهی عبور نکردن و اصلاً مسیرشان آن سمت نبوده، اما پیامک جریمه عوارض آزادراهی برایشان ارسال شده. اگر مطمئن هستید پیامک اشتباهی برای شما یعنی صاحب خودرو پیامک شده، می‌توانید اعتراضتان را به یکی از سه روش زیر ثبت کنید.

· شماره پلاک خودرو خود را برای ثبت درخواست بازبینی به شماره ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ ارسال کنید.

· با سامانه اینترنتی آنی رو به شماره تلفن ۱۵۳۱ تماس بگیرید.

· با شماره ۶۳۴۶۸۵۳۱ ۰۲۱ یا ۰۲۱ ۵۴۵۴۷۰۰۰ ۰۲۱ در تماس باشید.

رفع مشکل پرداخت عوارض آزادراه‌ها با قبضینو

با جایگزین شدن روش پرداخت الکترونیکی به جای روش سنتی و پرداخت نقدی، سازمان‌های زیادی در تلاش بودند تا بتوانند بهترین خدمات را در اختیار رانندگان قرار دهند. متاسفانه بسیاری از رانندگان در طی این سال‌ها شاکی بودند که بعد از استعلام با وجود عبور از آزادراه، هنوز عوارض آزادراه به آن‌ها نمایش داده نمی‌شود یا با اینکه از آزادراهی عبور نکرده‌اند اما بدهی پرداخت نشده در سامانه وجود دارد. بهترین راهکار این است که بعد از ۷۲ ساعت مجدداً استعلام عوارض آزادراهی را بگیرید تا بتوانید نتیجه و مبلغ عوارضی خود را مشاهده کنید.

قبضینو هم همواره برای راحتی حال کاربران در تلاش بوده تا مشکلات موجود را رفع کند و خللی در زمان استعلام برای کاربری پیش نیاید. برای مشاهده عوارض آزادراه می‌توانید وارد سایت یا برنامه موبایلی شوید و از آن برای مشاهده و پرداخت عوارض آزادراهی خودرو خود استفاده کنید.

تسویه آنی عوارض آزادراهی، بدون جریمه شدن را به قبضینو بسپارید

گاهی اوقات رانندگان عوارض خود را بعد از عبور از آزادراه‌ها پرداخت نمی‌کنند و برای استعلام و پیگیری هم دنبال روش خاصی نیستند تا حداقل عوارض آزادراه را پیش از جریمه شدن پرداخت کنند. برای اینکه بدانید آخرین مبلغ عوارض آزادراهی چند است؟ و آیا اصلاً به دلیل پرداخت نکردن عوارض آزادراهی جریمه شده‌اید یا نه! می‌توانید از سرویس استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی قبضینو استفاده کنید. هم‌چنین شما با ورود به سایت قبضینو به نشانی ghabzino.com می‌توانید از سرویس‌های دیگر مانند استعلام پلاک فعال، پیگیری مدارک خودرو، استعلام نمره منفی، پرداخت قبوض و کارت به کارت استفاده کنید. اگر پیشنهادی برای بهبود خدمات داشتید، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۸۴۲۲۳۸۸ با ما در تماس باشید و حتی سوالات خود را از تیم پشتیبانی بپرسید.

پرداخت عوارض آزادراهی راحت‌تر از همیشه با قبضینو

کد خبر 589628

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *