آمار تولید خودروهای ناقص به صفر رسیده/خروج خودروها از قرعه‌کشی به‌تدریج اتفاق خواهد افتاد

فاطمی امین گفت: با تدابیر اندیشیده شاهد افزایش تولید خودرو هستیم به‌گونه‌ای که حتی یکی از خودروسازان پرونده قرعه‌کشی را حذف کرده‌ایم.

به گزارش نارخبر، سید رضا فاطمی امین وزیر صمت در بازدید از صنایع ساوه گفت: در ساوه مشکل اشتغال نداریم و بیشتر  مشکل مسکن داریم که می‌توانند واحدهای تولیدی زمین را از دولت بگیرند و خودشان متولی ساخت مسکن برای کارگران شوند.

فاطمی امین اظهار کرد: با فعالان اقتصادی جلسه‌هایی داشتیم و مشکلات را بررسی کردیم و راهکارها را بررسی کردیم.

وی ادامه داد: شاهد افزایش تولید خودرو با تدابیر اندیشیده بودیم که حتی یکی از خودروسازان پرونده قرعه‌کشی را حذف کرده‌ایم.

وزیر صمت اظهار کرد: انبار خودروهای ناقص در حال نزدیک شدن به صفر است.

مشکلات مروم حاشیه شهر ساوه حل شود/توسعه زیرساخت‌های صنایع ضروری است

حجت‌الاسلام رحیمی امام‌جمعه ساوه در نشست هم‌اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی و مسئولان این شهرستان گفت:  ساوه، ایران کوچک است شهری که دیار شهدایی مانند چمران و شجاعی و چراغی‌ها است ، شهری که با سایر نقاط فرق می‌کند و شرکت‌ها با افزایش تسهیلات برای کارگران، دنبال جذب آنها هستند.

حجت‌الاسلام سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نیز گفت:سهم مالیاتی صنایع ساوه در تأمین بودجه کشور بالا است ولی برگشتی از بودجه نداریم و امیدواریم شهرهای صنعتی امتیاز ویژه‌ای خارج از شاخص جمعیت داشته باشند.

سبزی گفت: عدم ساخت مسکن در سالیان گذشته موجب شده مردم در حاشیه شهر ساوه از صاحبان باغات و دلالان زمین بخرند و الان با مشکل مواجه هستند باید به این ۲۲ محله حاشیه شهر خدمات داده شود، برای متقاضیان جدید هم طرح‌های ملی‌ ساخت مسکن راه علاج است.

الیاسی فرماندار شهرستان ویژه ساوه نیز با اشاره به جمعیت ۳۰۰ هزارنفری شهرستان ساوه گفت: جمعیت بالای کارگری بالغ‌بر ۵۶ هزار کارگر در این صنایع مشغول کار هستند و حمایت از فعالان اقتصادی نهادینه‌شده است ولی نیازمند توسعه زیرساخت‌ها در صنایع ساوه هستیم.

الیاسی بیان کرد: توسعه زیرساخت‌هایی مانند آب و فاضلاب، گاز و برق برای صنایع، نیاز به دستور ویژه هیئت دولت دارد باوجود صنایع و مهاجرت بالایی که به شهرستان ساوه داشتیم امکانات فرهنگی، تفریحی، آموزشی و درمانی رشد کافی را نداشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *