پسوند ویژه برای فرمانداری ساوه خاصیتی نداشته است/ مشکلات مردم حاشیه شهر حل شود.

حجت الاسلام رحیمی امام جمعه ساوه در نشست هم اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی و مسولان این شهرستان گفت: ساوه، ایران کوچک است شهری که دیار شهدایی مانند چمران و شجاعی و چراغی ها است ، شهری که با سایر نقاط فرق می کند و شرکت ها با افزایش تسهیلات برای کارگران، دنبال جذب آنها هستند.

به گزارش نارخبر، حجت الاسلام رحیمی امام جمعه ساوه افزود:طبق آیات قرآن کریم باید زمین وزمینه ها را آباد کرد، باید دل که زمینه است را آباد کرد.
امام جمعه ساوه بیان کرد: انتظار داشتیم معاون اول رئیس جمهوری در این سفر به ساوه و زرندیه که یک چهارم استان است تشریف بیاورند ، این پسوند ویژه چه خاصیتی و فرقی برای ساوه نسبت به سایر شهرهای غیرویژه ایجاد کرده است.
امکانات درمانی ساوه آنقدر ضعیف است که بیماران به قم و تهران رجوع می کنند ، ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی تسریع شود ، یکی دیگر از مشکلات مردم تهیه مسکن است پیشنهادم این است به صاحبان صنایع ، زمین دهند تا در قالب تعاونی برای کارگران مسکن ساخته شود.
از قانون تجمیع عوارض ، رقم های درشتی وارد خزانه دولت دولت می شود باید تبصره ای باشد که از این درآمد به ساوه و زرندیه سهمی برسد.
حجت الاسلام سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نیز گفت:سهم مالیاتی صنایع ساوه در تامین بودجه کشور بالا است ولی برگشتی از بودجه نداریم و امیدواریم شهرهای صنعتی امتیاز ویژه ای خارج از شاخص جمعیت داشته باشند.
عدم ساخت مسکن در سالیان گذشته موجب شده مردم در حاشیه شهر ساوه از صاحبان باغات و دلالان زمین بخرند و الان با مشکل مواجه هستند باید به این ۲۲ محله حاشیه شهر خدمات داده شود، برای متقاضیان جدید هم طرح های ملی‌ ساخت مسکن راه علاج است.
ساوه که به طالبی، انار و پسته معروف است متاسفانه بعلت نبود امکانات آبیاری جدید بصورت غرق آبی کشاورزی شده و آب تلف می شود، تعرفه گرمسیری در ساوه با وجود همسانی با قم نداریم چون پایگاه هواشناسی را در جای خنک تر شهر صنعتی مستقر کردند.
تلاش کردیم ریاست جمهوری محترم در ساوه نیز هرچند کوتاه حاضر شوند، ساوه سهم بزرگی در صنعت استان دارد و پیشنهاد داریم در دور دوم سفرها، رئیس جمهور در شهرهای بزرگ غیر از مرکز حاضر شوند.
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شجاعت بزرگی از دولت بود ولی باید تدبیری باشد تا معیشت مردم با مشکل مواجه نشود.
این قاعده دولت که بودجه برای طرح های بالای ۵۰ درصد پیشرفت پیش بینی شده است، اشتباه است چون ساخت بیمارستان ساوه باید قبلا ساخته می شد و عقب مانده است و باید سهم مناسب داشته باشد.
الیاسی فرماندار شهرستان ویژه ساوه نیز با اشاره به جمعیت ۳۰۰ هزار نفری شهرستان ساوه گفت: جمعیت بالای کارگری بالغ بر ۵۶ هزار کارگر در این صنایع مشغول کار هستند و حمایت از فعالان اقتصادی نهادینه شده است ولی نیازمند توسعه زیرساخت ها در صنایع ساوه هستیم.
توسعه زیرساخت هایی مانند آب و فاضلاب، گاز و برق برای صنایع، نیاز به دستور ویژه هیئت دولت دارد با وجود صنایع و مهاجرت بالایی که به شهرستان ساوه داشتیم امکانات فرهنگی، تفریحی، آموزشی و درمانی رشد کافی را نداشته است.
امیدواریم با حضور سایر دولتمردان مانند وزیر کشور ، مسکن و بهداشت در ساوه دستورات ویژه را نسبت به توسعه شهر دریافت کنیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *