جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران:

سردار فدوی گفت: جهاد تبیین باید در کشور نهادینه‌سازی شود و باید استمرار داشته باشد و مخاطب اصلی جهاد تبیین جوانان و نوجوانان است و لذا باید حماسه‌های هویت‌ساز به خوبی تبیین شود.

حماسه‌های هویت‌ساز باید به‌خوبی برای نسل جوان تبیین شود/ تصویر سازی در دین اسلام بر اساس حق و حقیقت است

به گزارش  نارخبر،به نقل از دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ پاسدارعلی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اهمیت روایت صحیح از وقایع اظهار کرد: تصویری که در ذهن مردم از واقعیت نقش می بندد بسیار مهم است چراکه بر مبنای آن تصویر مردم همه امور خود را تنظیم می کنند، قضاوت می کنند، سخن می گویند و رفتار انجام می دهند.

وی افزود: روایت صحیح و تصویر سازی هم در دین اسلام بسیار مورد توجه قرار گرفته و هم در دنیای غرب بسیار چشمگیر مورد توجه است و در غرب منافع دنیایی شیطنت آمیز مطرح است.

سردار فدوی بیان کرد: به طور مثال در غرب به واقعیت انقلاب اسلامی که برگرفته از مکتب قرآن، دین اسلام و اهل بیت(ع) است نمی پردازند اما تصویر سازی غلط از انقلاب اسلامی برای آنها بسیار مهم است و لذا هم برای مردم ایران و هم برای دنیا تصویر سازی شیطنت آمیز انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در دین اسلام بر تصویر سازی صحیح و در واقع همان جهاد تبیین که مد نظر امام خامنه ای است، بسیار تاکید شده، گفت: تصویر سازی در دین اسلام بر اساس حق و حقیقت است و رسیدن به حق و حقیقت کسانی که در این مسیر مورد هدف قرار گرفته اند، مد نظر است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: اگر جهاد تبیین که اهمیت بسیار فراوانی دارد تحقق پیدا کند می تواند تصویر سازی از واقعیت بر مبنای آن چیزی مورد نظر اسلام است ارائه شود و لذا وظیفه بسیار سنگینی در این خصوص داریم.

وی ادامه داد: تصویر سازی از واقعیت ها بسیار مهم است و باید مورد تاکید جبهه حق باشد و اگر در این خصوص کم کاری کنیم دشمن تصویر سازی غلط را انجام می دهد چراکه دشمن به دنبال وارونه سازی حقایق و به تعبیری عوض کردن جای شهید و جلاد است که باید هوشیار بود و جهاد تبیین راهکار موثر برای خنثی سازی توطئه های دشمنان است.

سردار فدوی تاکید کرد: جهاد تبیین باید در کشور نهادینه سازی شود و باید استمرار داشته باشد و مخاطب اصلی جهاد تبیین جوانان و نوجوانان است و لذا باید حماسه های هویت ساز به خوبی تبیین شود.

وی تبیین را یک امر جهادی و موثر خواند و گفت: جهاد تبیین قطعا خیرات و برکات فراوانی برای آینده نظام اسلامی خواهد داشت و در جهاد تبیین اولا یاید دستاوردها به خوبی بیان شود و دوما باید آینده درخشان نظام اسلامی برای جوانان و نسل جدید به خوبی ترسیم شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در دفاع مقدس گفت: یکی از مهمترین موضوعات در جهاد تبیین فرهنگ دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه باید الگوهای موفق به خوبی روایت و تبیین شود باید با جهاد تبیین این فرهنگ را از تحریف و فراموشی نجات داد.

وی با تاکید بر اینکه نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس یک وظیفه همگانی است، افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری کنگره های شهدا در استان ها نهادینه سازی و جهاد تبیین در دفاع مقدس است که خوشبختانه استان مرکزی در این خصوص پیشتاز و الگوهای موفقی ارائه کرده است.

سردار فدوی اضافه کرد: حماسه ها و افتخارات دفاع مقدس باید برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

وی با اشاره به حماسه های شکل گرفته در دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی در شروع خود مورد تهاجم قدرت های دنیا قرار گرفت و رزمندگان با هدایت های امام خمینی(ره) و فرهنگ ما می توانیم بزرگترین حماسه ها را خلق کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: عملکرد مردم در دفاع مقدس بسیار درخشان است و این عملکرد می تواند قرن ها برای نسل های آینده و حتی ملت های دیگر الگوی عملیاتی باشد و امروز موفقیت های انقلاب اسلامی و امت اسلام برگرفته از الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − شانزده =