آیین تکریم و معارفه رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه

رییس ‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: ۴۰۰ هزار پرونده قضایی سال گذشته در این استان رسیدگی و مختومه شد.

به گزارش نارخبر؛ آیین تکریم و معرفه رییس دادگستری ساوه برگزارشد، رییس کل دادگستری استان گفت: حمایت از فعالیت‌های مشروع اقتصادی و ارتباط با واحدهای تولیدی، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، بهره‌مندی از ظرفیت خیرین برای محکومان مالی به ویژه در دعاوی خانوادگی از برنامه‌های اصلی دستگاه قضایی استان مرکزی است.

به گفته رئیس‌کل دادگستری شهرستان ساوه، ظرفیت‌های مردمی در ارتقای صلح و سازش باید مورد استفاده قرار گیرد در حالی که سال گذشته در زمینه صلح و سازش صنایع شهرستان ساوه در ۶۸ درصد پرونده‌ها، مصالحه صورت گرفت.

موسوی بیان کرد: هوشمندسازی خدمات قضایی اقدام شایسته ای بوده که در کاهش زمان دادرسی و رفاه حال شهروندان موثر است و در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد ابلاغ‌های قضایی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی گفت: دستگاه قضایی در برخورد با فساد و جرائم خشن قاطع عمل می‌کند و در این زمینه از هیچ خطایی داخل و خارج از دستگاه قضایی چشم پوشی نخواهد کرد.

۴۰۰ هزار پرونده قضایی در استان مرکزی مختومه شد

فرماندار ساوه نیز در این مراسم گفت: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است که مدیران باید در حراست از آن، خدمت صادقانه به مردم و عمل به فرامین مقام معظم رهبری کوشا باشند.

«مهدی الیاسی» ادامه داد: ساوه به عنوان دومین شهرستان استان مرکزی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که به طور مثال می‌توان به قرار گرفتن در مسیر توسعه، تنوع قومیتی و ظرفیت ویژه صنعتی در این شهرستان اشاره کرد.

وی بیان کرد: ایجاد ۲۰ نقطه حاشیه‌نشینی و سکونت ۴۰ هزار تبعه خارجی در شهرستان موجب اختلاف طبقاتی و بروز برخی آسیب‌های اجتماعی شده است که راهکارهای مقابله با این مشکلات باید در اولویت قرار گیرد.

فرماندار ساوه بر لزوم ارتقای شاخص‌های امنیتی تاکید کرد و گفت: حراست از اراضی و منابع با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان ساوه امری ضروری است که در راستای اجرای عدالت در جامعه در دستور کار است.

در این آیین از زحمات هادی ملکی و مجید علیور رییس دادگستری و دادستان سابق شهرستان تقدیر و شریفی و سازنده به ترتیب به عنوان رییس جدید دادگستری و دادستان شهرستان ساوه معارفه شدند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *