رشد ۳ برابری نذورات مردم استان مرکزی

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: طی ۴ ماهه اخیر در سال جاری، نذورات مردم استان نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳ برابری همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، مظفر صفریان بعد از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: طی سال گذشته توجه به توسعه و بازسازی عتبات عالیات توسط مردم استان مرکزی با پیشرفت مطلوبی همراه بوده و بیش از ۴۰ درصد مردم این استان نسبت به سال ۹۹ در این امر اهتمام و جدیت داشته‌اند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌ نیم‌ضریح از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در سال گذشته است، افزود: همچنین اهدای نذورات نقدی، اهدای دو واحد ملک مسکونی، اهدای ۳۰۰ فقره سند افتخار به خیرینی که اقدام به خرید خشت کرده‌اند از دیگر اقدامات صورت گرفته به شمار می‌رود.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با اشاره به اینکه در اربعین امسال نیز کمک‌ها در قالب کمک به ۱۴ موکب صورت گرفته است، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی نیز در ماه رمضان با مشارکت مساجد و حسینیه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد توسط عتبات عالیات استان و برنامه‌ای تحت عنوان پنجشنبه‌های حسینی نیز با اجرای یک برنامه در یکی از مساجد شهر در روزهای پنجشنبه از دیگر برنامه‌هایی است که توسط این ستاد اجرا شده است.

صفریان بیان کرد: در سال جاری اجرای پروژه نیم ضریح دوم سرداب امام زمان(عج) بخش مردانه در دست اجرا است و ۲۶ ستون سرداب امام حسین(ع) در طرح توسعه حرم امام حسین(ع) نیز در حال اجراست و صد در صد این پروژه توسط یک فرد خیر در دست اجرا می‌باشد.

وی افزود: ۶۹ ستون ورودی صحن عقیله بنی‌هاشم نیز از دیگر پروژه‌هایی است که با مشارکت خیرین در استان اجرایی خواهد شد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با اشاره به اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برای اربعین حسینی اظهار داشت: برای پیاده‌روی عظیم اربعین تاکنون برای ۸۰ موکب در سطح استان مجوز صادر شده و تاکنون ۶۰ موکب برای حضور در نجف، کربلا، کاظمین و مسیر نجف اعلام آمادگی کرده‌اند، ضمن اینکه در داخل کشور نیز در مرز مهران و ساوه و زرندیه و اراک نیز موکب‌هایی مستقر خواهند شد.

صفریان اضافه کرد: در این راستا ستاد اربعین استان شکل گرفته و جلساتی با موکب داران برگزار شده است.

وی ادامه داد: موکب‌ها در این ایام روزانه ۲۳۰ هزار صبحانه، ۶۰ هزار نهار، ۱۵۰ هزار میان‌وعده و ۶۵ هزار شام از تاریخ ۱۶ شهریور تا ۲۹ شهریورماه به زائران خدمات‌رسانی خواهند کرد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با اشاره به تعامل ستاد بازسازی عتبات عالیات با خیریه‌ها یادآور شد: با تأمین اجتماعی و بیمارستان قدس جلسه‌ای در خصوص مراجعین نیازمند به عتبات عالیات برگزار شده و افرادی که نیاز درمانی داشته و در همین راستا افرادی که به ستاد مراجعه کرده‌اند، به داروخانه‌ها و مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *