قبض برق صنایع پرمصرف در ساعات اوج بار دو برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: در صورتی که صنایع در ساعات اوج مصرف برق همکاری نداشته باشند، قبض برق آنها دو برابر خواهد شد.

به گزارش نارخبر ،محمود محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک در خصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت از سوی این شرکت برای برق صنایع به خصوص آلومینیوم در فصل تابستان اظهار کرد: مشترکین بالای ۷ مگاوات زیرمجموعه شرکت برق منطقه‌ای باختر به شمار می‌روند و  از آنجا که قدرت برق مصرفی شرکت آلومینیوم است لذا این شرکت مشترک برق منطقه‌ای باختر است.

وی افزود: طی تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت نیرو و صمت مقرر شده است که صنایع از تاریخ ۱۵ مرداد ماه لغایت ۱۶ شهریورماه مصرف خود را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: صنایع با توجه به تفاهم‌نامه منعقد شده مورد رتبه‌بندی قرار گرفته و نحوه همکاری آنها نیز مشخص شده است.

محمودی در خصوص وضعیت برق استان در فصل تابستان خاطرنشان ساخت: در صورت همکاری صنایع و کشاورزان در فصل تابستان خاموشی نخواهیم داشت در غیر این‌صورت مجبور به قطع و خاموشی برق خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۵ درصد افزایش در مصرف برق مواجه هستیم، اظهار داشت: گروه‌های مختلف از جمله کشاورزان می‌توانند در ساعات اوج مصرف برق همکاری باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: در صورتی که کشاورزان در ساعت اوج مصرف بین ساعت ۱۳ تا ۱۸ و ساعت ۱۹ تا ۲۳ همکاری کنند و در این ساعات موتور پمپاژ خود را خاموش کنند، قبض برق برای آنها به‌صورت رایگان صادر خواهد شد.

به گفته محمودی صنایع نیز با توجه به برنامه اعلام شده موظف به همکاری هستند و در صورت اینکه با شرکت توزیع برق همکاری کنند پاداش‌هایی به آنها تخصیص خواهد یافت.

وی افزود: سال گذشته صنایع کل استان ۳۵ میلیارد تومان پاداش دریافت کردند و در صورتی که این همکاری‌ها در سال جاری نیز تداوم یابد پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: در صورتی که صنایع در ساعات اوج مصرف برق همکاری نداشته باشند، قبض برق آنها دو برابر خواهد شد.

محمودی خاطرنشان ساخت: ادارات نیز توجه به کاهش ساعات کار موظف هستند در مصرف روشنایی و سیستم سرمایشی همکاری کرده همچنین از ساعت ۱۳ تا ۱۷ موظف به تعطیلی هستند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های خانگی هم موظف به رعایت الگوی مصرف شده‌اند، تصریح کرد: طبق الگوی مصرف مشترکین طبق الگوی مصرف، در مناطق غیر گرمسیر می‌توانند ۳۰۰ کیلووات ساعت و در مناطق گرمسیر ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تأکید کرد: در صورتی که در مناطق گرمسیر مشترکین تا ۳۰۰ کیلووات ساعت و در مناطق غیر گرمسیر تا ۲۵۰ کیلووات ساعت نسبت به استفاده کمتر از برق اقدام کنند لذا مابقی قبض برای آنها به‌صورت رایگان صادر خواهد شد.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۸۰ درصد مشترکین استان مرکزی حدود ۳۰۰ کیلووات ساعت در ساعت در حال مصرف برق هستند و در صورتی که اینکه این میزان به ۲۵۰ کیلووات ساعت کاهش یابد به ازای هر کیلووات ساعت ۵ برابر پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت و قبض مشترکین به‌صورت رایگان خواهد شد.

وی با بیان اینکه واحدهای تجاری هم موظف‌اند از ساعت ۱۳ تا ۱۷ در مصرف برق همکاری کنند، ادامه داد: در استان مرکزی بیش از ۳۰۰ درصد فشار مصرفی مربوط به بار سرمایشی است لذا اگر در بخش سرمایشی مشترکان کاهش مصرف داشته باشند در بحث کولر آبی و کولر گازی، مصرف خود را کاهش دهند، مجبور به قطع برق نخواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه پایداری شبکه به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و در صورت اینکه پایداری شبکه با خطر مواجه شود، مجبور به قطع برق خواهم شد.

محمودی در خصوص قطعی‌های برق در سال گذشته نیز توضیح داد: مشترکانی که به دنبال قطعی‌های برق در سال گذشته دچار خسارت شده‌اند، در صورتی که بیمه شامل حال آنها شده، خسارت به آنها پرداخت شده است.

وی اطهار داشت: بیشترین مصرف در سطح استان مرکزی در بخش خانگی مربوط به شهر اراک، در بخش صنعتی مربوط به شهر ساوه و کمترین مصرف نیز مربوط به شهرستان آشتیان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *