جهاد تبیین یکی از رسالت‌های اصلی در اجرای برنامه‌ها است

خلیلی گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب یکی از رسالت‌های شورای هماهنگی تبلیغات در اجرای برنامه‌ها جهاد تبیین است.

به گزارش نارخبر به نقل از  دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام هادی خلیلی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: در مقابل شعائر اسلامی و الهی موظف هستم و باید در این راستا تبلیغات داشته باشیم، در هر دینی برخی اتفاقات و اخبار و مناسبت‌ها  ویژه و دارای اهمیت بالایی هستند که وظیفه‌داریم این ایام را همیشه یادآور شویم. اگر در مسیر حفظ حکومت اسلامی کسی تلاش نکند گناه نابخشودنی است.

خلیلی اظهار کرد: یکی از نهادهایی که در سال ۱۳۵۹ به دستور معمار کبیر انقلاب به همین منظور شکل گرفت، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است، این شورا رسالت دارد بین مردم و مسئولین یک هماهنگی ایجاد و بر حسن اجرای برنامه‌های ملی و مذهبی نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: در این شورا در استان مرکزی از ابتدای امسال با دو رویکرد اقدامات را باقوت ادامه می‌دهیم، افزایش تعامل و تقویت مشارکت یکی از این رویکردها است تا بتوان مشارکت ادارات و مسئولین را تقویت کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: همچنین نقش‌آفرینی اقشار مردم رویکرد دیگری است که با توجه به دستورات مؤکد مقام معظم رهبری به مردمی برگزار شدن مراسمات، از ظرفیت مردمی به ویژه نسل جوان و نوجوان در برپایی مراسمات انقلابی و مذهبی باید به عنوان یک رویکرد جدی استفاده شود.

خلیلی افزود: رویکرد دیگر تبیین و جهاد تبیین است که مقام معظم رهبری نیز در تمام سخنرانی‌های اخیر خود به این مهم توجه داشته‌اند که یکی از رسالت‌ها در راستای برگزاری برنامه‌ها، رسالت تبیینی است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق رویکرد اول به‌منظور افزایش تعامل، هیئت‌های اندیشه‌ورز با حضور نمایندگی از تشکل‌ها و سمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های دانش‌آموزی و دانشجویی و … در دستور کار قرارگرفته و در دهه فجر توانستیم با این رویکرد ساماندهی ۵۰ کمیته مردم‌نهاد در اراک را انجام دهیم و شاهد بودیم که مردم با مشارکت بالایی در این برنامه‌ها حضور داشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: یکی از گروه‌هایی که از آنها انتظار می‌رود در این نشست‌ها حضورداشته باشند، اصحاب رسانه هستند چراکه معتقدیم اصحاب رسانه و فعالان این حوزه از نخبگان اجتماعی هستند و می‌توان از تجربیات آنها در انجام رسالت‌ها از آنها بهره‌برداری کرد.

خلیلی اظهار کرد: اگر امروز مسائل روشنگری نشود، جوانان و نوجوانان نسل آینده راه را اشتباه خواهند رفت لذا در گام نخست در خصوص تبیین نشست‌هایی با مسئولین مربوطه برگزار شد و گروه جهادگران تبیین نیز تشکیل شد، امروزه شاهدیم که مبلغان و روحانیون در تمام ایام و روزهای سال در مساجد مشغول به تبیین هستند.

وی یادآور شد: علیرغم اینکه روز ۱۲ فروردین از جهت عرفی در تعطیلات قرارگرفته و اکثر مردم در مسافرت هستند اما در این روز در ۳۰ محل برگزاری نماز جمعه گرامیداشت این روز برگزار شد.راهپیمایی روز قدس نیز در استان مرکزی در ۱۰۰ نقطه شهری و روستایی با حضور مردم و مشت‌های گره‌کرده آنها در راستای تظلم خواهی مردم مظلوم فلسطین برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: در ایام ارتحال امام راحل ۶ هزار زائر از استان مرکزی به مرقد امام خمینی(ره) اعزام شدند و جا دارد از زحمات سپاه روح‌الله و بسیج استان تقدیر ویژه داشته باشیم.

خلیلی بیان کرد: در گرامیداشت هفتم تیرماه به مناسبت شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان برنامه‌های خوبی در استان برگزار شد و از ۷۲ شهید حادثه ۷ تیر ۴ تن از آنها متعلق به استان مرکزی است که پیرترین و جوان‌ترین شهید این واقعه مهم متعلق به این استان است و در این راستا مراسم گرامیداشتی در شهر سنجان با مشارکت فراجا برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *