فردا قرار است کدام شهدا را تشییع کنیم؟

فردا پنجشنبه پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم در تهران تشییع شود، این مردان خدا کیستند و فردا قرار است کدام شهدا را تشییع کنیم؟

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم فردا پنجشنبه ۱۳ مرداد‌ماه از ساعت ۱۸ برگزار می‌شود.

این عزیزان کیستند؟ تصویر بی‌سر یکی از شهدای تازه تفحص شده، غوغا کرده بود، دیگری را می‌گفتند جوانترین شهید مدافع حرم است که اتفاقاً ملبس به لباس پیامبر هم بوده.

محرم ما این سال‌ها شده روز بازگشت عشاق حسین علیه‌السلام، همان‌ها که در دوران حیاتشان، حتماً محرم‌های پر از اشک و اندوهی را گذرانده‌اند و حالا این روزها در همین حوالی قرار است به خاک سپرده شوند. آنانکه حرف‌های شنیدنی زیادی برای گفتن دارند.

سردار شهید حاج عبدالله اسکندری، همان شهید عزیزی که تصویر بی‌سرش و سر به نیزه‌اش، آشوب و حزن سنگینی در دل میلیون‌ها ایرانی برپا کرده، به گواهی دوستانش، همیشه بر ایستادگی در برابر دشمنان و حفظ عزت مسلمین تأکید داشت. حاج رحیم کابلی یکی دیگر از این شهدا، در وصیت‌نامه خود آورده است، دوست را شناخته و با او هماهنگ باشید و دشمن را شناخته و از او بیزاری بجویید و من به شما می‌گویم که دوستی بهتر از ولی فقیه نمی‌یابید و دشمنی بزرگتر از استکبار جهانی یعنی آمریکا نیست.

مصطفی تاش‌موسی، دیگر شهید تازه تفحص شده از معرکه خان طومان، همیشه نگران مردم بود و می‌گفت: مسئولین قدر این مردم را بدانید که هرچه دارید و هستید از همین مردم است و نگران این بود که کسی خدای نکرده به رهبر پیر فرزانه ما پشت کند.

محمدامین کریمیان، جوان ملبس به لباس پیغمبر (ص) که افتخار شهادت نصیبش شد، در وصیت‌نامه‌اش به خانواده‌اش توصیه‌های زیادی کرده، اما یک جمله مهم خطاب به همه مردم، گفته: اگر کسی ذره‌ای از  فتنه‌گران علاقه در دل دارد، زیر تابوت مرا نگیرد و چقدر این جوان از برادران افغانش در تیپ فاطمیون تعریف کرده بود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *