مجوز تاسیس رشته پزشکی عمومی در ساوه اخذ شد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه از اخذ مجوز رشته پزشکی عمومی در این دانشکده خبر داد.

به گزارش نارخبر؛محمود کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کسب مجوز رشته پزشکی عمومی از وزارت بهداشت، به حضور دانشجویان پزشکی از سال تحصیلی آینده در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز، دانشکده علوم پزشکی ساوه از ترم بهمن ۱۴۰۱ نسبت به جذب دانشجو در رشته پزشک عمومی اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه به صورت خیرساز در حال احداث است، افزود: زیرساخت‌های مورد نظر وزارت بهداشت نظیر ساختمان تشریح، سلف سرویس، امکانات آزمایشگاهی نظیر آزمایشگاه انگل شناسی و … با مشارکت خیرین تامین و نیز آسفالت محوطه و ورودی پردیس که جزو تعهدات مدیریت شهری ساوه است انجام و شرایط برای پذیرش دانشجوی رشته پزشکی در ترم بهمن ماه سالجاری فراهم خواهد شد.

کریمی در ادامه، افزایش حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص رشته‌های مختلف در قالب هیئت علمی در سطح دانشکده را از دیگر مزایا برشمرد و افزود: با توجه به زمان بالای تحصیل دانشجویان رشته پزشکی که هفت سال است، شاهد ارتقاء سطح خدمات درمانی در مجموعه تحت پوشش این دانشکده خواهیم بود.

کریمی کسب مجوز رشته پزشکی را موفقیتی بزرگ برای این دانشکده عنوان کرد و گفت: البته مسئولیت دانشکده سنگین‌تر شده و لازم است همه اهتمام خود را بکار ببریم تا با رعایت استانداردهای ابلاغی وزارت متبوع سطح علمی آموزش‌ها را حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: همدلی مسئولان در پیگیری اخذ مجوز رشته پزشکی باعث تسهیل این امر شد به گونه‌ای که بازرسان اعزامی وزارت بهداشت این همدلی در بین مسئولان شهرستان را مثال زدنی و قابل تقدیر عنوان کردند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه گفت: با جذب دانشجو در رشته پزشکی، بیمارستان شهید مدرس ساوه به یک بیمارستان آموزشی تخصصی تبدیل شده و زمینه‌ای برای حضور پزشکان متخصص و فوق متخصص در شهرستان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به فراهم شدن زمینه تحصیل برای دانش آموزان ساوجی در رشته پزشکی گفت: اخذ این مجوز در کنار کلیه مزایایی که برای این شهرستان خواهد داشت، گامی بزرگ در جهت ارتقای این دانشکده به دانشگاه است.

کریمی افزود: با جذب دانشجوی رشته پزشکی در ساوه و تاسیس دانشکده پزشکی و با وجود فعالیت دانشکده بهداشت، دانشکده پرستاری و دانشکده پیراپزشکی در علوم پزشکی ساوه بستر راه‌اندازی دانشکده دندانپزشکی نیز فراهم خواهد شد و جهش بزرگی برای ارتقای دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی ساوه صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *