۸۰۰ هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در مراتع استان مرکزی افزوده شد

رییس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۸۰۰ هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در مراتع و عرصه‌های طبیعی این استان افزوده شد.

به گزارش نارخبر؛«نصرالله اکبری» روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گیاه کتیرا و باریجه از جمله گیاهان کشت شده در این اراضی بوده و این گیاهان در عرصه‌های طبیعی و مرتعی شهرستان های خمین، تفرش و دلیجان کشت شده‌ است.

وی ادامه داد: کشت گیاهان دارویی در ۷۰۰ هکتار از اراضی کبیعی و مرتعی استان مرکزی در سال جاری هدفگذاری شده‌است.

رییس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشت گیاهان دارویی علاوه بر درآمدپایدار و افزایش درآمد اقتصادی برای بهره برداران، نقش مهمی در حفاظت از خاک و ذخیره سازی نزولات جوی به همراه دارد.

اکبری با یادآوری وجود ۴۰ هزار بهره بردار در قالب طرح‌های مرتعی و دارای مجوز چرا در استان مرکزی گفت: مجوز طرح‌های مرتعداری از ۲ سال گذشته به صورت تلفیقی صادر شده و در این طرح بهره برداران علاوه بر کاشت گیاهان علوفه ای در اراضی مرتعی می توانند نسبت به کشت گیاهان دارویی نیز بسته به شرایط منطقه اقدام کنند.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *