همایش شیرخوارگان حسینی در استان مرکزی برگزار می شود

همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی (ع) روز جمعه در مناطق مختلف استان مرکزی برگزار می‌شود.

به گزارش  نارخبر؛ مراسم شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند و به ویژه به یاد شهادت مظلومانه حضرت علی اصغر (ع) که این همایش هر ساله  با شکوه و حضور عظیم و چشمگیری در اولین جمعه ماه محرم همزمان در بیش از ۷۵۰۰ نقطه در ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار می‌شود. 

سال‌های سال است که همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود و مادران به عشق سرو و سالار حسینی و برای نهادینه شدن فرهنگ حسینی بر فرزندان خود لباس سقا می‌پوشانند و سربندهای یا علی اصغر، یا حسین، یا زینب و یا اباالفضل می‌بندند.

این همایش به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) و با هدف بزرگداشت شعائر حسینی و تربیت نسل انقلابی، مکتبی و حسینی، توسل به حضرت علی ‌ اصغر (ع) و اظهار مظلومیت کرودک شیرخوار امام ‌حسین(ع) و به نمایش گذاشتن ابعاد عاطفی، حماسی و عقلانی قیام حسینی برگزار می ‌ شود. 

مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) امسال نیز در صبح روز نخستین جمعه ماه محرم که با روز هفتم این ماه و چهاردم مردادماه مصادف است در مصلی ها، مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرها و رویتا های ایران و تعداد زیادی در کشورهای جهان برگزار می‌شود.

همرمان با سراسر کشور ؛ همایش شیرخوارگان حسینی(ع) جمعه ۱۴ مردادماه در شهر ساوه ساعت ۸ صبح در مصلی امام علی(ع) برگزار می شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *