تقارن عاشورا و روز خبرنگار پیام‌های مهمی در بردارد

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه گفت: تقارن عاشورا و روز خبرنگار از لحاظ آگاه سازی مردم و مسئولیت‌پذیری بسیار قابل توجه است که می‌تواند پیام‌های مهمی در بر داشته باشد.

به گزارش نارخبر به نقل از فارس، روح الدین یوسفوند پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران که در ستاد فرماندهی انتظامی زرندیه برگزار شد، گفت: تقارن عاشورا و روز خبرنگار از لحاظ آگاه سازی مردم و مسئولیت‌پذیری بسیار قابل توجه است که می‌تواند پیام‌های مهمی در بر داشته باشد. 

وی با بیان اینکه خوشبختانه خبرنگاران شهرستان همواره خط و مشی نظام را در پیش داشته و هیچگونه تخطی از آنان دیده نشده است، افزود: یک خبرنگار خوب باید به زوایای مختلف جامعه خود آگاه باشد و با ذوق و استعداد جامعه را از رویدادها باخبر سازد.

وی افزود: برای گرامیداشت روز خبرنگار یک روز کافی نیست چراکه این عزیزان شبانه روز و در شرایط مختلف بدون داشتن حقوق و برخی مزایا تلاش می‌کنند.

این مقام انتظامی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌ها باید تعامل خوبی با رسانه‌ها داشته باشند، اظهار کرد: انتقاد خبرنگاران قطعا برای جامعه و دستگاه‌ها راهگشاست چرا که خبرنگار علاوه بر پوشش نقاط قوت می‌بایست برای تقویت دستگاه‌ها و جامعه نقاط ضعف را نیز گوشزد کنند.

 یوسفوند تصریح کرد: خبرنگاری شغل نیست بلکه یک عشق و علاقه محسوب می‌شود که وظیفه سنگینی را از باب اطلاع رسانی دقیق و شفاف و بدون جهت گیری‌های خاص به دوش فعالان این عرصه گذاشته است. 

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران بعنوان بازوان توانمند نیروی انتظامی همواره این مجموعه را در اطلاع رسانی‌های مختلف و انتشار اخبار یاری کرده و اثرگذاری مناسبی در جامعه داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در ادامه با اشاره به وسعت و موقعیت جغرافیایی زرندیه گفت: برقراری امنیت در حوزه استحفاظی زرندیه  که در شاهراه‌های مواصلاتی قرار داشته و تنوع اقوام در آن وجود دارد کار دشواری است اما با همکاری رسانه‌ها، مردم و نیروی انتظامی خوشبختانه امنیت پایداری در منطقه حاکم است. 

وی با بیان اینکه نزاع و درگیری رتبه اول جرائم در این منطقه است، گفت: نبود سلامت روانی مردم به واسطه عدم تامین زیرساخت‌های لازم فرهنگی و تفریحی و اجتماعی باعث شده سطح تاب آوری مردم کاهش پیدا کند و همین امر باعث بروز موارد این‌چنینی می‌شود. 

گفتنی است در پایان این نشست از اهالی رسانه بواسطه همکاری با نیروی انتظامی زرندیه تجلیل شد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =