وزیر اقتصاد: فاصله نرخ ارز بازار آزاد و نیمایی باید کاهش پیدا کند

وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم کاهش فاصله نرخ ارز بازار آزاد و نیمایی، گفت: برخی قانون‌های دست و پاگیر همانند چرخ دنده‌های رسوب گرفته یک ماشین سرعت عمل را پایین آورده است که باید اصلاح شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، وزیر اقتصاد امروز در سفر به سیرجان از کارخانه‌های تولید تلویزیون و یخچال، کاشی، تولید کفش‌های صنعتی و کارخانه فرآورده‌های گوشتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و شهرک‌ صنعتی شماره ۲ این شهرستان بازدید کرده و سپس به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر عزیمت و از معدن شماره ۳ گل‌گهر و سنگ‌شگن ژنراتوری و خطوط خط ریل حمل بار این شرکت بازدید کرد.

سیداحسان خاندوزی سپس در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: برخی قانون‌های دست و پاگیر همانند چرخ دنده‌های رسوب گرفته یک ماشین سرعت عمل را پایین آورده است که باید اصلاح شوند.

وی افزود: استان کرمان وضعیت خوبی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی دارد که هنوز نیز می‌توان ظرفیت این امر مهم را بالا برد و بهتر از این عمل کرد و سرعت این وضعیت خوب اقتصادی را بالاتر برد. 

وزیر اقتصاد عنوان کرد: ما درصدد روان کردن مسیر برای رفع مشکلات مردم هستیم و مسؤولان اجرایی کشور باید این عقب افتادگی را جبران کنند. 

وی با اشاره به نرخ ارز بازار آزاد و نیمایی گفت: این یکی از موضوعات مهم اقتصادی است که باید این فاصله کاهش پیدا کند و فعالان اقتصادی از مسیرهای قانونی ارز خود را تامین کنند. 

خاندوزی افزود: تسهیلات و شبکه بانکی در استان کرمان بسیار خوب است اما این آمادگی را داریم که ما بیشتر بتوانیم از فعالان خرد و متوسط هم استفاده کنیم 

وزیر اقتصاد اظهار کرد: امروزه ذخایر و سفره‌های زیرزمینی را تهی کردیم و دیگر نباید فشار به منابع راهبردی کشور تکرار شود. 

خاندوزی ایفای نقش و مسئولیت‌های اجتماعی در شرکت‌های گل‌گهر را مهم عنوان کرد و گفت: باید بتوان این همگرایی را ایجاد کرد، گل‌گهر این مهم را ایفا کرده است.

وی در خصوص تامین برخی خسارات سیل اخیر از جمله یکصد واحد مسکونی قول مساعد داد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۵

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *