پرتاب ماهواره خیام یکی از مهمترین نمادهای «ما می توانیم» است/مهم‌ترین وظیفه مسئولان بازکردن قفل چرخه اقتصاد است

حجت الاسلام رحیمی گفت: ماهواره خیام یکی از مهمترین نمادهای «ما می توانیم» است و استقلال ایران عزیز را بیش از پیش تضمین می کند. و ایشان بیان داشت یکی از مهمترین وظایف مسئولان کشور گشایش و بازکردن قفل چرخه اقتصاد است و امروزه مسئولین وظیفه دارند تدبیر کنند تا هیچ بیکاری پیدا نشود و چراغ هیچ دستگاه و کارخانه‌ای خاموش نشود.

به گزارش نارخبر؛ حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه با بیان اینکه نهضت عاشورا یک حادثه صرفا تاریخی نیست، اظهار کرد: عاشورا یک مکتب حیات بخش انسانی است که باید درس‌های آن را به درستی فرا گرفت و آنها را در زندگی به کار بست و اگر ما به زیارت عاشورا  و یا فرمایشات امام حسین(ع) بنگریم درس‌های فراوانی در آن وجود دارد.

مام جمعه ساوه تصریح کرد: دیگر درس عاشورا درس عزتمندی و تسلیم ناپذیری و عشق و شهادت و ایثار و مقاومت است.

حجت الاسلام رحیمی با تاکید بر اجرای منویات رهبری گفت: امروزه همه وظیفه دارند سخنان رهبری را فصل‌الخطاب قرار دهند و با وحدت به دنبال مطالبات باشند که یکی از مطالبات مهم مردم و انقلابیون همان مقاومت است که از پیام‌های مهم عاشورا است.حجت الاسلام رحیمی با اشاره به پرتاب ماهواره خیام گفت: رسانه‌های غربی با خبرهای کذب سعی دارند کاربرد ماهواره خیام را نظامی و امنیتی معرفی کنند اما جمهوری اسلامی با پرتاب ماهواره‌هایی همچون طلوع، رصد، نوید، فجر، ناهید، پیام و ظفر توانایی و دانش بومی خویش در عرصه هوافضا و ماهواره را به اثبات رسانده است و پرتاب خیام به جز توسعه علمی کشور گویای گسترش همکاریهای علمی با سایر قدرت‌ها است.

خطیب نماز جمعه در ادامه با بیان اینکه امروزه هرکسی باید وظیفه خود را بداند، اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف مسئولین کشور گشایش و بازکردن قفل چرخه اقتصاد است و امروزه مسئولین وظیفه دارند تدبیر کنند تا هیچ بیکاری پیدا نشود و چراغ هیچ دستگاه و کارخانه‌ای خاموش نشود. 

 امام جمعه ساوه در ادامه خطبه‌ها با اشاره به سالروز پیروزی حزب ا.. در جنگ سی و سه روزه و سه روزه اخیر و روز مقاومت اسلامی گفت: امروزه همه وظیفه دارند سخنان رهبری را فصل الخطاب قرار دهند و با وحدت به دنبال مطالبات باشند و امروزه یکی از مطالبات مهم مردم و انقلابیون همان مقاومت است که همان از پیامهای مهم عاشورا است. 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =