دومین غار آهکی جهان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مرزبان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: به دلیل اتمام قرارداد شرکت بهره‌برداری از غار نخجیر دلیجان به عنوان دومین غار آهکی جهان مدیریت این غار طبق قانون مزایده برگزار می‌شود.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: مدیریت غار نخجیر طبق قانون مزایده به بخش خصوصی، با بهره‌گیری از سامانه تدارکات الکترونیک دولت (www.setadiran.ir) و شماره مزایده ۵۰۰۱۰۰۳۲۲۹۰۰۰۰۰۲  بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برای واگذاری غار نخجیر به بخش خصوصی براساس آگهی مزایده هر کس توانایی مدیریت داشته باشد، می‌تواند در این مزایده شرکت کند.

مرزبان با تاکید بر اینکه بازگشائی پاکت‌ها به‌صورت الکترونیکی ساعت ۱۰ صبح روز نهم شهریورماه در محل سالن جلسات اداره کل خواهد بود، افزود: از کلیـه اشخاص حقیقی و حقوقی ذیصلاح واجد شرایط و مجرب دارای تعیین صلاحیت معتبر و مرتبط، دعوت می‌شود از تاریخ انتشار آگهی نوبت دوم مطابق زمان انتشار در سامانه به مدت ۱۰روز برای دریافت اسناد مزایده و ارائه پیشنهادات همراه با مدارک مورد نیاز (سوابق و تصویر اسناد قانونی شرکت، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و قیمت پیشنهادی)به واحدامورقراردادهاو مناقصات اداره کل مراجعه کنند.

مرزبان گفت:‌ غار نخجیر در ۱۰ کیلومتری شهرستان دلیجان حد فاصل جاده ارتباطی دلیجان به شهر نراق واقع شده و با قدمتی بیش از ۷۰ میلیون سال از عجایب خلقت الهی است.

غار نخجیر حکایت‌های چند میلیون ساله و جلوه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی از شکوه غارهای آهکی (دومین غار آهکی جهان با بیش از ۹۵% آهک خالص) را فراروی بیننده قرار می‌دهد. 

غار نخجیر دلیجان، گنجینه‌ای از تاریخ زمین و تابلویی زیبا است که هنوز بخش‌هایی از آن ناشناخته مانده است و همواره اعجاب و شگفتی گردشگران را برمی‌انگیزد. محوطه درونی این مجموعه کریستالیزه و دارای تزئینات بلوری و اسفنجی در کف، دیوارها و سقف است که از ناب‌ترین نمونه‌های موجود در غارهای جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *