وجود ۵۰۰ پرونده قلع و قمع ساختمانی در ساوه

رییس شورای اسلامی شهر ساوه گفت: وجود ۵۰۰ پرونده قلع و قمع ساختمانی در این شهر که بخش اعظمی را آپارتمان‌ها تشکیل می‌دهد، مشکل جدی را پیش روی حوزه مدیریت شهری بوجود آورده است.

مرتضی سعیدی‌نیک عصر روز سه‌شنبه ۲۵ مردادماه ۱۴۰۱ در نشست اعضای شورای شهر با خبرنگاران و مدیران رسانه ساوه اظهار کرد: شورای شهر تهران مصوبه‌ای را برای جایگزینی جریمه نقدی بجای قلع و قمع اجرا کرده است و باید این مصوبه به سایر شهرهای کشور تعمیم داده شود چرا که قانون برای همه باید یکسان باشد.

وی اصلاح طرح تفصیلی شهر ساوه را عاملی برای پیشگیری از تخلفات ساختمانی دانست و افزود: دغدغه ما حل مشکل مردم است نه انبوه سازان و امیدواریم با رویکرد جدیدی که دستگاه قضایی دارد سازوکار لازم برای برون رفت از این مشکل اندیشیده شود.

وی در ادامه خبرنگاران را یار یازدهم شورای شهر در حوزه مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: با همدلی بین حوزه مدیریت شهری و خبرنگاران می‌توان مشکلات را احصاء کرد و مورد بررسی  قرار داد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه با تاکید بر اینکه نقدهای سازند و منصفانه جامعه خبری نقش موثری در تحقق اهداف توسعه‌ای خواهد داشت و شورای شهر از حضور خبرنگاران در جلسات علنی و کمیسیون‌های تخصصی استقبال می‌کند، گفت: همدلی و انتقاد سازنده و دلسوزانه خبرنگاران مانع از اجرایی شدن برخی تصمیمات نظیر احداث سایت پسماند که تبعات منفی برای مردم داشت، شد.

وی در ادامه به اجرای آموزش حقوق شهروندی با تشکیل کمیته‌های مربوطه اشاره کرد که منجر به ارتقای جایگاه ساوه خواهد شد و افزود: طرح تجلیل از نخبگان ساوجی و مساعدت از اصحاب فرهنگ و هنر در قالب شیوه نامه مصوب از دیگر فعالیت های کمیسیون فرهنگی شورای شهر ساوه است.

سعیدی‌نیک اجرای طرح تفکیک پسماند از مبداء را یک طرح موفق در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: تغییر در ضوابط در حوزه معماری و شهرسازی در بازنگری طرح تفصیلی شهری دیده خواهد شد تا به نفع شهروندان تصمیم گیری شود.

وی در خصوص اجرای طرح شهرک صنوف مزاحم گفت: این طرح در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت. هم اکنون ۷۰ درصد عملیات خاکبرداری، ۶۰ درصد جدول گذاری و ۵۰ درصد تاسیسات زیرساختی در حال اجراست.

وی در ادامه فعالیت شهرک صنوف مزاحم را موجب خروج صنوف آلاینده و مزاحم از حریم شهری دانست که نقش موثری در بهبود سیما و منظر شهری خواهد داشت و گفت: شهرک صنوف مزاحم از جمله املاکی است که به صورت تعهدی و با انجام تهاتر در بودجه لحاظ شد و واگذاری آن  به متقاضیان آغاز می‌شود.

رئیس شورای شهر ساوه در ادامه به بودجه هزار میلیاردی شهرداری در سال جاری اشاره کرد و افزود: در خصوص میزان تحقق بودجه از ابتدای سال جاری تاکنون طی دو ماه آینده اظهار نظر خواهیم کرد اما باید گفت که از این میزان ۲۵۰ میلیارد تومان به حوزه سرمایه گذاری اختصاص دارد و میزان درآمد شهرداری در سال جاری نسبت به چهار ماه سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت شورای اسلامی شهر ساوه در سال دوم دوره ششم نیز گفت: شورای شهر در سال دوم فعالیت پویاتر از سال اول داشته و با احصای تمام مشکلات و مطالبات مردم به فکر آبادانی و توسعه بیشتر شهر در سایه همدلی و هم افزایی بین بخشی است.

وی گفت: در سال اول فعالیت شورای شهر در دوره ششم ۶۴ جلسه و ۱۰۶ کمیسیون با ۴۸۳ مصوبه‌ در حوزه‌های گوناگون تشکیل و ۲۳ مورد دعوت از روسای ادارات برای حل مشکلات شهروندان صورت گرفته است.

در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر ساوه، معاونین شهرداری ساوه و نیز جمعی از خبرنگاران به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند و در ادامه از خبرنگاران و مدیران رسانه این شهرستان تجلیل بعمل آمد.

گزارش: خبرنگار علی فرقانی

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *