الحاق ۲۴۷ هکتار زمین برای حل مشکل مسکن در ساوه

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از پیش‌بینی الحاق 247 هکتار زمین برای حل مشکل مسکن در ساوه خبر داد.

به گزارش نارخبر، حمید انعامی بعدازظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های مسکن ملی ساوه اظهار کرد: پروژه‌های نهضت ملی در ساوه در قالب ۳ سایت با ۱۸۴۸ واحد با کارگزاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: خوشبختانه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های ساوه که بعضا به ۵۰ درصد نیز رسیده در کشور قابل توجه است و امیدواریم با همین سرعت ساخت بتوانیم بخشی از واحدها را امسال به اتمام برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم ساخت بحث عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان است؛ گفت: تلاش های زیادی در قالب کمک به این دستگاه‌ها انجام شده تا امسال بتوانیم در این پروژه‌ها به مرحله افتتاح برسیم، لذا امیدواریم مباحث اعتباری دستگاه‌های خدمت رسان مانعی برای افتتاح نشوند.

وی با بیان اینکه در آخرین مرحله ثبت نام نهضت ملی ۱۱ هزار نفر در ساوه درخواست صادر کرده‌اند،گفت: طبق پالایش‌های صورت گرفته تاکنون ۴ هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند که با الحاق زمینی به مساحت ۲۴۷ هکتار امیدواریم یک چشم انداز ده ساله در ساوه در خصوص حل مشکل مسکن داشته باشیم.

انعامی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین آمار ثبت نام کنندگان در استان نیز بیان کرد: تا این لحظه ۱۴۰ هزار نفر در استان مرکزی در طرح مسکن ثبت نام شده‌اند که از این تعداد ۴۰ هزار نفر واجد شرایط بودند که برای قریب به ۳۰ هزار واحد زمین مهیا شده است. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار واحد در دست ساخت است که از این تعداد حدود ۸ هزار واحد قرارداد مشارکت بانکی منعقد شده و امیدواریم با پیشرفت فیزیکی و مهیا شدن همه عوامل ساخت خصوصا منابع مالی بتوانیم بعنوان اولین استان واحدها را تحویل مردم دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به همکاری خوب مردم ساوه در تامین آورده های مالی گفت: با تلاش دست اندرکاران و صبوری مردم و همکاری خوبشان در تامین آورده مالی امیدواریم جواب اعتماد آنها را با تحویل پروژه‌ها در سالجاری بدهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با تاکید بر اینکه انجام ساخت و ساز منوط به فراهم بودن همه شرایط است، ادامه داد: از لحاظ عملیات ساختمانی امسال قطعا پایان کار را شاهد خواهیم بود اما اینکه آیا قابل سکونت باشد یا خیر به تلاش دستگاه‌های خدمات رسان مثل آب و برق و گاز برمیگردد که امیدواریم با تعامل خوب به سکونت مردم ختم شود.

وی خواستار عدم فروش و واگذاری امتیازات مسکن ملی توسط متقاضیان شد و گفت: واگذاری این واحدها به غیر افراد را دچار مسائل حقوقی میکند لذا با توجه به اینکه این ساختمان‌ها با زحمات فراوانی ساخته شده است امیدواریم کسانی که واقعا شرایط و استحقاق آن را دارند در نهایت صاحبخانه شوند.

انعامی انعقاد قرارداد با متقاضیان را منوط به پیشرفت ۷۰ درصدی کار دانست و عنوان کرد: در همه موضوعات انعقاد قرارداد بر اساس فرمت های کلی وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد و آنچه به ما اعلام شده این است که با پیشرفت ۷۰ درصدی قرارداد متقاضیان منعقد می‌شود لذا چنانچه در قالب این فرمت به پیشرفت مورد نظر برسیم محدودیتی برای قرارداد نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در همه پروژه‌های عمرانی نیز اولویت تحویل با کسانی است که واریزی به موقعی داشته باشند لذا بر اساس تجربیات گذشته بر اساس مقدار و زمان واریزی میتوان گفت چه کسانی در اولویت تحویل هستند ضمن اینکه ما امیدواریم با همراهی مردم در تامین آورده مالی همه پروژه ها در فرصتی کوتاه تحویل شود.

انتهای پیام/  فارس

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *