وقتی اهانت به شهید همدانی عمق کینه موسوی از انقلاب را نمایان کرد/ تدبیر انقلابی حاج حسین در فتنه ۸۸ سران فتنه را برآشفت

بصیرت و نبوغ فرماندهی شهید همدانی در مواجهه با فتنه سال ۸۸ باعث شد که آشوبگران و فتنه‌انگیزان به اهداف شوم خود نرسند، امری که سران فتنه به خوبی از آن آگاه اند و امروز بار دیگر با لحنی موهن و سراسر کینه به رشادت های شهدای مدافع حرم حمله می کنند اما چه کسی است که نداند مبارزه شهید همدانی با داعشی ها از تهران تا دمشق، دلیل کینه‌توزی و عقده‌گشایی مزدوران آمریکا علیه آن شهید بزرگوار است.

به گزارش نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ مصادف با روز ۱۸ مرداد، سالروز شهادت محسن حججی که در تقویم کشورمان به نام «روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم» نامگذاری شده است، مطلبی از میرحسین موسوی از سران فتنه سال ۸۸ در سایت ضدایرانی کلمه منتشر شد که در بخشی از آن، با تخطئه سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی و خصوصاً حضور ایران در نبرد با تروریست‌های تکفیری در سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب(س) نسبت به سردار شهید حسین همدانی توهین صورت گرفته بود.

لحن این مطلب موهن که به بیانیه‌های گروهک‌های تروریستی معاند شباهت‌های فراوانی دارد تا جایی که نابودی داعش که از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است مورد حمله کینه توزانه این شخص قرار گرفته است.

این بیانیه سراسر کینه حاوی موضوعات متعددی است که بخشی از آن را اهانت و حمله به رشادت‌های شهدای مدافع حرم و در رأس آنها مضامین وصیت‌نامه سپهبد شهید، سردار حاج قاسم سلیمانی و هجمه به مواضع و اقدامات سردار سرلشگر حاج حسین همدانی، فرمانده بزرگ محور مقاومت را تشکیل می‌دهد.

از موسوی البته این جسارت بعید نبود، اویی که حمله‌کنندگان به عزاداران عاشورا و خیمه عزای حسینی را «مردم خداجو» می‌نامد، چه احترامی برای مدافعان حرم اهل‌بیت (ع) و سربازان میهن قائل خواهد بود؟ با این حال، عدو سبب خیر شد و گستاخی موسوی باعث شد طی روز‌های گذشته، ذکر حماسه آفرینی ها و رشادت های سردار همدانی نقل محافل شود و مردم از او بیشتر بخوانند و ببینند.

سردار شهید حسین همدانی از بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه، نابغه‌ جنگ‌های ناهمتراز در غرب آسیا شناخته می‌شود. این سردار شهید در کنار حاج احمد متوسلیان، شهید محمدابراهیم همت و شهید محمود شهبازی از بنیانگذاران تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) بوده است. او بعد از هشت سال دفاع مقدس هیچگاه از جهاد خسته نشد و همچنان برای نظام و انقلاب در موقعیت‌های خاص حضور داشت.

نبوغ فرماندهی او در مواجهه با فتنه سال ۸۸ باعث شد که آشوبگران و فتنه‌انگیزان به اهداف خودشان نرسند. امری که به خوبی میرحسین موسوی به آن آگاه است و از اینکه فرماندهان سپاه بالاخص سردار شهید حسین همدانی این تهدید را به فرصت تبدیل کردند، ناخشنود است و امروز با تهمت به فرماندهان و مدافعان حرم سعی در تطهیر چهره خود دارد.

رهبر معظم انقلاب اما سال ۹۴ در دیدار با خانواده شهید حاج حسین همدانی در توصیف این شهید عزیز فرمودند: «اخلاصی که شهید همدانی داشت، اثر خودش را کرد. خدا این جوری است که جواب اخلاص را خیلی زود میدهد، اینکه شما دیدید تشییع جنازه‌ای که اینجا در تهران شد، آن تشییع عجیبی که در همدان شد [جواب اخلاص ایشان بود].»

می‌خواستند دوباره شهید همدانی را ترور کنند

سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران پس از این توهین در دیدار با خانواده شهید همدانی با تأکید بر اینکه نام و یاد این شهید به ملت ایران قوت و قدرت می‌دهد، به ضرب‌المثل «عدو سبب خیر شود، اگر خدا خواهد» اشاره و خاطر نشان کرد: در ماجرای اخیر شاهد مصداق این ضرب‌المثل بودیم و عناصر ضدانقلاب که ضربات بزرگی را به انقلاب از جمله در فتنه سال۸۸ زدند، دوباره می‌خواستند شهید همدانی را ترور کنند، اما با هوشمندی مردم نتیجه‌ای نگرفتند.

سران فتنه به دنبال فراموشی حماسه‌های شهدای پرافتخار مدافع حرم هستند

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در واکنش به یادداشت اخیر میرحسین موسوی و هتک حرمت به ساحت شهید همدانی و شهدای مدافع حرم گفت: متأسفانه اینکه امروز یکی از سران فتنه ۸۸ بلندگوی رژیم غاصب صهیونیستی شده اند چیز عجیبی است و عاقبت فتنه گران اینگونه شده که حرف های اسرائیل را در کشور بزنند و دقیقا حرف های سران رژیم کودک کش اسرائیل را تکرار کنند و این موجب عبرت است.

وی افزود: سران فتنه اینقدر بی بصیرت هستند و ذره ای تحلیل ندارند و فراموش کرده اند که کلینتون طی صحبت هایی گفت داعش را ما برای نابودی جمهوری اسلامی ساختیم و این حرف توسط چندین نفر از سران آمریکائی ها تکرار شد و عجیب است سران فتنه مسئله ای به این سادگی را متوجه نمی شوند.

سلیمی بیان کرد: شهدای مدافع حرم و در راس آنها شهید حاج حسین همدانی و حاج قاسم سلیمانی برای دفاع از حریم کشور و امنیت جان خود را فدا کردند و برای دفاع از ارزش های اسلامی و دین اسلام در میدان جهاد و شهادت حاضر شدند و برای مقابله با افرادی ظالم که حرم اهل بیت را مورد تعرض قرار داده بودند نقش آفرینی کردند.

وی ادامه داد: سران فتنه ۸۸ فراموش کرده اند در سامرا چه اتفاقی افتاد و یادشان رفته که داعش چه جسارت هایی به حرم اهل بیت(ع) کرد و چه اهداف شومی برای آنها داشت و باز اینها فراموش کرده اند داعش به هیچ یک از ادیان از جمله مسیحی رحم نکرد و اینها جنایت های ظالمانه داعش یادشان رفته است و سران فتنه به دنبال فراموشی حماسه های شهدای پرافتخار مدافع حرم هستند که همه باید در مقابل این فتنه هوشیار بود.

مستبد آنهایی هستند که نتیجه رای مردم اخلال کردند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اضافه کرد: اگر شهدای مدافع حرم و در راس آنها شهید همدانی و شهید سلیمانی نبود سران فتنه در بهترین حالت باید در اردوگاه های داعش کفش های فرماندهان داعشی را واکس می زدید و این شهدای پرافتخار مدافع حرم بودند که اجازه ندادند داعش چکمه هایشان را بر روی گردن شما بگذارند وشما به ذلت مجبور شوید پوتین های آنها را واکس بزنید.

وی با بیان اینکه شرم است بر افرادی که به شهدای مدافع حرم ما که افتخار ملت ایران و ملت های مسلمان هستند اینگونه بی احترامی کنند، گفت: مستبد آنهایی هستند که نتیجه رای مردم اخلال کردند و بیش از ۸ ماه کشور را به آشوب کشاندند و مستبد آنهایی هستند که از دیگران دستور می گیرند و چگونه است که رئیس منافقین از سران فتنه حمایت می کند!

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: آیا سران فتنه نمی خواهند در خود تأمل کنند که چه کرده اند که امروز منافقین از آنها حمایت می کنند و این نشان می دهد که شما بلندگوی آنها شدید!

وی با اشاره به سکوت برخی از سران جبهه اصلاحات بیان کرد: جالب اینجاست افرادی که مدعی اصلاحطلبی هستند در برابر این بیانیه بی شرمانه سکوت کرده اند و این سکوتشان به معنای تأیید است یا خیر که باید شفاف بگویند و سکوت اینها بسیار عجیب است.

سلیمی خاطر نشان کرد: افرادی که شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند مشخص شد از کجا دستور می گرفتند و اینکه اسرائیلی ها می گفتند ما در تهران سربازانی داریم روشن شد چه کسی یا کسانی سربازان رژیم صهیونیستی است و سربازی سران فتنه برای رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی کافی است.

شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به بیانیه اخیر یکی از سران فتنه و هتاکی وی علیه سردار شهید همدانی و نقش ایشان در دفاع از حرم در مقاطع مختلف انقلاب گفت: شهید حاج حسین همدانی به معنای واقعی سرباز ولایت بود و عمر خود را مجاهدانه و خالصانه در دفاع از ارزش های اسلامی گذراند از اقدامات مؤثر ایشان در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان تا حضور فعال در دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب تا عرصه دفاع از حرم، شهید همدانی خوش درخشید.

وی افزود: تدبیر انقلابی و شجاعت از مهم‌ترین ویژگی های شاخص شهید همدانی است و با اقدامات موثری که انجام داد دستاوردهای بزرگی برای نظام اسلامی به ارمغان آورد و یاد و نام این شهید بزرگوار همواره با فرهنگ عاشورا و دفاع از ارزش های اسلامی آمیخته است.

آصفری بیان کرد: شهید همدانی در جریان خنثی کردن فتنه ۸۸ با تدبیر صحیحی که داشت از ضربه زدن فتنه گران به کشور جلوگیری کرد و نقش مهمی در خاموش کردن فتنه ۸۸ که عده ای با مردم فریبی راه انداخته بودند داشت و از همین جهت امروز دشمنان از این شهید بزرگوار عصبانی هستند و البته باید از عصبانیت خود بمیرند.

وی ادامه داد: اعتقاد به بسیج مردمی برای رفع بحران ها از دیگر ویژگی های شهید همدانی بود و ایشان با توان و ظرفیت مردم توانست اتفاقات بزرگی هم در خنثی سازی فتنه ۸۸ و هم در دفاع از حرم اهل بیت(ع) انجام دهد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تأکید کرد: سردار همدانی نقش مهمی در توسعه و تقویت توان جبهه مقاومت داشت و شکل گیری گردان های بسیج مردمی نتیجه اقدامات موثر شهید همدانی است و ایشان یار وفادار حاج قاسم بود و با ابتکار عملی که داشت همواره در بین فرماندهان جبهه مقاومت زبان زد بود.

وی اضافه کرد: ابتکار شهید همدانی در استفاده از توان و ظرفیت مردم برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) سوریه را از توطئه های جبهه استکبار نجات داد و به عنوان الگویی در سایر مقاطع سوریه مورد استفاده قرار گرفت و به حق شهید همدانی تربیت یافته مکتب امامین انقلاب بود و توانست با رهنمودهای مقام معظم رهبری بزرگترین دستاوردها را برای انقلاب اسلامی خلق کند.

ناراحتی سران فتنه از تدبیر انقلابی شهید همدانی در فتنه ۸۸ است

آصفری با بیان اینکه شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد و اعتقاد واقعی به نقش مردم داشت، گفت: شهید همدانی با بصیرت به موقع، ولایتمداری و اعتقاد به نقش مردم بزرگترین حماسه ها را در حیات با برکت خود رقم زد.

وی افزود: آبشخور جریان فتنه ۸۸ در خارج از کشور بود و عده ای که از آنها سران فتنه یاد می شود با مردم فریبی کشور را بیش از ۸ ماه به آشوب کشاندند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطر نشان کرد: ناراحتی سران فتنه از شهید همدانی به دلیل تدبیر انقلابی ایشان در فتنه ۸۸ بود این شهید بزرگوار نگذاشت فتنه گران داخلی و خارجی به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

هتک حرمت شهدای مدافع حرم، مأموریت دیکته شده مزدوران

۷ سال از شهادت او گذشته است؛ با اینکه داعش از بین رفته و نظام سلطه به شکست خود در برابر گروه‌های مقاومت و عمق راهبردی نظام اسلامی ایران اعتراف کرده است اما مزدوران آمریکا و جریانی که سال‌های ۸۸ و ۸۹ در تلاش برای براندازی نظام اسلامی ناکام ماندند، به دلیل مجاهدت‌های سردار شهید حاج حسین همدانی در شکست داعش، تأمین امنیت ایران و مهار فتنه، هنوز کینه‌توزانه و با ماموریت هایی دیکته شده در کمین تیغ کشیدن بر نظام اسلامی و هتک حرمت شهدای مدافع حرم هستند.

اما چه کسی است که نداند مبارزه شهید همدانی با داعشی ها از تهران تا دمشق، دلیل کینه‌توزی و عقده‌گشایی مزدوران آمریکا علیه آن شهید بزرگوار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *