دفاع مقدس منشوری از حماسه ها و تلاش های ملت برای خودکفایی و خوداتکایی است

سردار کریمی گفت:در سالجاری تجلیل از ۳۰ هزار رزمنده دفاع مقدس استان مرکزی در دستور کار قرار دارد که با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و نهادها باید عملیاتی شود و لازم است همه ظرفیت های استانی در این خصوص پای کار بیاید.

به گزارش نارخبر به نقل ازدیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: دفاع مقدس آیینه تمام نمای حضور ملت برای تحقق مامی توانیم است و همچون گنجینه ای از افتخارات و حماسه های عظیم در آن نهفته که جلوه هایی از مقاومت و عشق و فداکاری را در خود جای دارد.

وی افزود: تدبیر صحیح و برنامه ریزی دقیق در کنار روحیه های ایثار و ازخودگذشتگی در طول دفاع مقدس همواره برجسته است و در سراسر مقاطع دفاع مقدس اخلاق، معنویت و جوانمردی موج می زند.

سردار کریمی با بیان اینکه تولید علم و به کارگیری دانش و فناوری در دفاع مقدس نیز از دیگر شاخصه ها است، گفت: نمونه هایی از این مسئله در ساخت پل ها و تجهیزات دفاعی وجود دارد که نماد تلاش و ظرفیت های عظیم ملت هستند و در واقع دفاع مقدس منشوری از خوبی ها ، حماسه ها و تلاش های ملت برای خودکفایی و خوداتکایی است که به کارگیری این فرهنگ در همه بخش ها در شرایط امروز موجب بارور شدن فرهنگ و غرور ملی و پیشرفت همه جانبه کشور خواهد شد.

وی تأکید کرد: آنچیزی که امروز می تواند موجب پیشرفت و شکوفایی ملت ایران برای رسیدن به ایرانی قوی شود به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس است و لازمه آن جهاد تبیین است و مقام معظم رهبری مسئله تبیین را به عنوان جهاد مطرح کردند و این از اهمیت بسیاری برخوردار است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی از ۷ سال گذشته با روحیه جهادی و انقلابی در راستای تبیین، تبلیغ و ترویج فرهنگ و ارزش های انقلاب و دفاع مقدس گام برداشته،افزود: خوشبختانه توفیقات و دستاوردهای زیادی حاصل شده که به برکت عنایات خاصه شهدا و نیت خالصانه همه خادمین شهدا که در طول این مسیر ما را یاری دادند بوده و قطعا نصرت الهی با نیت و عمل صالح همراه است.

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه مردم است و در این راستا ستاد کنگره از ظرفیت های مردمی و خصوصا جوانان به درستی به کارگیری کرد، گفت: مردمی بودن و جوان محور بودن مهمترین رویکرد فعالیت ها و برنامه ها بود و در این مسیر نورانی از ابتکارات، خلاقیت ها و توانمندی ها به خوبی استفاده شد.

سردار کریمی ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی در بخش های مختلف است که باید از این فرصت مغتنم استفاده کرد چراکه کنگره شهدای استان در حوزه های محرومیت زدایی، فرهنگی و تبیینی، هنری و تبلیغی، خدماتی و اجتماعی، علمی و پژوهشی، زیرساختی و عمرانی و حمایتی اقدامات چشمگیری انجام داده که باید به خوبی تبیین و روایت شود.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی و کاملا مردمی است که از فرصت های موجود برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره گیری می کند، گفت: مهمترین رسالت این جریان عمل به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و خصوصا ادامه راه کنگره شهدای استان است که ایشان در دیدار با اعضای ستاد کنگره تاکید کردند و لذا در این مسیر شتابنده حرکت خواهیم کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های ستاد کنگره شهدای استان بهره گیری از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس بود که با عنوان یک راهبرد در دستور کار بود و همچنین تجلیل از خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان و ایثارگران نیز راهبرد دیگر بود که همچنان ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در سالجاری تجلیل از ۳۰ هزار رزمنده دفاع مقدس استان مرکزی در دستور کار قرار دارد که با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و نهادها باید عملیاتی شود و لازم است همه ظرفیت های استانی در این خصوص پای کار بیاید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *